Bize Ulaşın

0 532 799 78 18
0 212 555 94 94

Elma Derisinden Etiket Yapıyor

Tasarım ve hizmet anlayışı ile sektörde fark oluşturan firmalardan biri olan Trend Etiket, 2020 yılına başlarken moda renklerini içeren koleksiyon ve geri dönüşümlü ürün projelerinin müşteri ile buluşturma süreçlerini pandemi nedeniyle sanal ortama taşıdı, yeni normalle göre göre süreçlerini hazırladı.
Geri dönüşümlü ürünlerde en heyecan uyandıranı “Elma Derisi” Elma endüstrisinde arta kalan elma artıklarının özel bir işleme süreci sonrası PU ile birleştirilerek ortaya çıkan etiket, çanta, cüzdan sektöründe kullanılan çok güzel bir ürün. Deri ve deri bileşenleri kağıt jakron, kanvas, micro fiber vb çok çeşitli ürünler, çanta aksesuarları, önlük aksesuarları gibi tamamlayıcı faaliyetlerle müşterilerine özel seçenekler sunan firma, çok sayıda bileşenle pazar payını büyütüyor. Trend Etiket, Tunus, Çin ve AB Ülkeleri’ne ihracat yapıyor. Dünyanın gelişen trendi sürdürebilirlik ile üretimlerini geliştirerek ihracatlarını artırmaya devam edeceklerini belirten firma yetkilisi Kenan Birkal, son döneme ilişkin faaliyetleri hakkında şunları söyledi: “Trend Etiket olarak 2012 yılında faaliyetlerimize başladık. O günden bu yana yaptığımız çalışmalarla işimizi daha katma değerli hale getirdik ve portföyümüze birçok tanınan hazır giyim ve denim giyim markasını kattık. Ar-Ge ve tasarım çalışmalarımızla sektöre farklı bir soluk kattık. Bu çalışanlarımızla birlikte sektöre karşı sorumluluğumuzu unutmadık ve KYSD üyesi olarak sektörün daha ileri gitmesi için üzerimize düşen görevi yerine getirdik.İşimiz üretmekti ve bir noktaya gelmek için hem çalışana hem de gelişime çok yatırımda bulunduk. Salgın öncesinde de birçok çalışmamız vardı. Pes etmedik bunları yeni normale hızla uyarlamaya çalıştık. Yaşanabilir bir dünyaya katkı için elimizden gelenin fazlası için çaba sarf etmekteyiz. Her zaman açık kapı politikası sergiledik. Sahip olduğumuz bilgi birikimi paylaşmakta zevk aldık. Birlikte öğrenip, birlikte kazanmanın önemli olduğunu hiç unutmadık. Çocuklarımızın bize emaneti olan kaynakları onlara teslim edeceğimiz ana kadar korumak ve geliştirmek olmaz ise olmazımız. Kendi ölçeğimizde müşterilerimize geri dönüşümlü ürün seçenekleri sunmaya devam edeceğiz. Şu an için elma derisi, deri tozu, jakron, vejetal ürün çeşitleri ile hizmet etmekteyiz.
Pazarlama alanında da yeniliklere imza attıklarını ifade Kenan Birkal, konuşmasını şöyle tamamladı: Ürün sunumlarımızı sanal ortama taşıdık. KYSD tarafından düzenlenen 5. Tekstil Aksesuarları Trend ve İnovasyon Sanal Fuarı’na katıldık. Yeni müşteriler kazandığımız bu fuardan sonra ürünlerimizi daha hızlı sunabilmek için dijital kataloglar hazırladık. Şu anda Tunus, Çin ve AB Ülkeleri’ne ihracat yapıyoruz. Dijital tanıtımlarla ihracatımızı artırmayı amaçlıyoruz.”
Haber Merkezi - 2021-03-30