Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

Yeni Showroomda Yeni Markalarla Hizmet Veriyor


Dar dokuma alanında tanınan üreticilerden biri olan Dur-Taş Dar Dokuma, “Demirtaş” ve “Ironstone” markalarını hayata geçirdikten sonra Güngören’de açtığı ikinci showroomuyla hizmet kalitesini artırdı. Özellikle tres kordon ve lastik imalatındaki kapasite artışı nedeniyle bu yatırımları yapan firma, fantazi dar dokuma ürünleri de imal ediyor.
Gelecek beş yıl içinde Tokat’ta bir tesis kurmayı planladıklarını belirten firma ortaklarından Resul Demirtaş, faaliyetleri sektördeki geçmişleri hakkında şunları söyledi: “Dur-Taş Dar Dokuma olarak sektörde yaklaşık 35 yıllık bir tecrübeye sahibiz. Özellikle son beş yıldır üretim ve müşteri hizmetlerimizi Güngören ve Merter bölgelerine taşıyarak daha tanınır hale geldik. Dur-Taş ismi bizim için üretimdeki tecrübemizi ifade ediyor. Günün değişen şartlarını dikkate alarak ‘Demirtaş’ ve ‘Ironstone’ markalarımızı hayata geçirdik. Bu markalar işimizin satış ve pazarlama yönünü geliştirmede büyük rol oynamaya başladı. Şu anda üretimimizi Merter’deki tesisimizde yapıyoruz. Güngören’de bir showroomumuz vardı. Yeni markalarla birlikte hemen Güngören’deki mağazamızın yanına ikinci mağazamızı da kurduk. Yeni mağazamızda önemli derecede üretim kapasitesi artışı sağladığımız tres kordonlar ve lastikler sunuyoruz.”

Anadolu’ya Yatırım Hedefliyor

Üretimlerini kaliteli hammaddeler kullanarak gerçekleştirdiklerini kaydeden Resul Demirtaş: “Biz dar dokuma alanında ekip ve ekipman olarak profesyonel bir yapıda hizmet veriyoruz. Şu anda bir aile şirketi olarak makine bakımından üretimin son noktasına kadar işimizi denetleyebilecek bilgi birikimine sahibiz. Ve biz bu altyapıyla lastikten balıksırtına, balıksırtından şerit ve kordona kadar, her türlü dar dokuma ürününde yüksek kapasiteli üretim yapıyoruz. Standart ürünlerin yanı sıra, fantazi dar dokumalar da üretiyoruz. Siparişe göre apre ve fixe işlemleri de yapıyoruz. Ürünlerimizin çoğunu ihracatçı firmalara sunuyoruz. Sürekli gelişen bir şirketiz. Tanıtıma büyük önem veriyoruz. Öncelikli amacımız portföyümüzdeki ihracatçı firma sayısını artırmak. Önümüzdeki süreçte ise kendi memleketimiz Tokat’ta bir dar dokuma tesisi kurmayı hedefliyoruz.”
Haber Merkezi - 2021-07-13