Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

Marka Tela’dan İnovatif Çözümler

Müşteriye özel ürünleriyle dünyaca ünlü hazır giyim markalarının tercihleri arasında yer alan Marka Tela, İstanbul Tekstilkent’te faaliyetlerini sürdürüyor. Örme ve dokuma telalarda inovatif yaklaşımıyla müşterilerine büyük avantaj sağlayan firma, geniş stoklarıyla da repeteli siparişlere hızla cevap veriyor. Önümüzdeki süreçte Doğu Avrupa’daki etkinliklerini artırmak amacında olduklarını belirten Marka Tela’nın Pazarlama Müdürü Eşref Aksoy ile faaliyetleri hakkında bir sohbet gerçekleştirdik:

Marka Tela’nın geçmişi ve sektördeki konumu hakkında bilgi verir misiniz?

Marka Tela, Erkan Daniş tarafından 2009 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Firma olarak kuruluşumuzdan bu yana tela tedariki alanında faaliyet gösteriyoruz. Müşteri kitlemiz daha çok ceket, pantolon, gömlek ve t-shirt gibi örme ve dokuma üretimi yapan firmalardan oluşuyor. Bugün tela alanında birçok firma faaliyet gösteriyor. Ancak biz Marka Tela olarak farklı bir çalışma sistemiyle hizmet veriyoruz. Herkesin bildiği gibi bir hazır giyim üreticisi, o sezonki koleksiyonunu belirledikten sonra kumaş seçimi aşamasına geçer. Kumaş belirlendikten sonra iş bize gelir. Kumaşlar bize geldikten sonra örneğin müşteri bize ‘Ben, bunun yakasında sert/yumuşak bir tuşe istiyorum” der ve biz de o müşteriden gelen talebe göre laboratuar çalışmalarını yaparız. Kumaşın ilk üretiminde ortaya çıkan çekme değerlerinden tüketicinin beş defa yıkamasına ve kuru temizleme aşamasına kadar, kumaşın çekmesine ek olarak kumaş ile telanın Avrupa Standartları’na göre, özel elektronik cihazlarımızla, uygun yapışma mukavemetlerini de tespit ederek, ‘Marka Tela’ kalitemizi belirleriz. Bu belirlemeden sonra, kumaşın yüzeysel görünümlerini test laboratuarımızda analiz ederek, müşterilerimize Türkçe ve İngilizce olarak rapor ederiz. Bu rapor sadece bizim için değil, aynı zaman da hazır giyim firmasının üretiminde de dikkate alınarak büyük fayda sağlıyor. Biz ayrıca, bu konuda firmalara telanın doğru kullanımı, sorun, çözüm ve öneriler konusunda özel sunumlar yapıp, eğitimler de veriyoruz. Profesyonel ekibimizle müşteri memnuniyeti sağlıyoruz.

Tela Çeşitleriniz Hakkında Bilgi Alabilir miyiz?

Biz burada müşterilerimize özel ürünler sunarken, önce o firmaların taleplerini dinliyor ve ürünlerimizi o taleplere göre oluşturuyoruz. Tela üretimde en son akla gelen, fiyatı bilinmeyen bir ürün. Ancak, tela kıyafet üzerinde toparlayıcı ve katma değer oluşturan bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle biz bu ürüne gizli kahraman diyoruz. Son dönemde markalar, tela ve kullanımı hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorlar. Çünkü bu gizli kahramanın önemini daha iyi kavrıyorlar. Tela, kağıt tela, bez tela, bezlerden dokunmuş ipli tela, jarse tela ve yün tela olmak üzere beş gruptan oluşur. Ancak piyasada genel olarak en çok tercih edilenler ise bez ve jarse telalardır. İklimlerin değişmesiyle birlikte kumaşlar inceliyor. Bu nedenle ince telalar önem kazanıyor. Telanın bu tip kumaşlara uygulandığında hissedilmemesi isteniyor. Tela, kumaşı destekleyen bir malzemedir. Bazen de kumaşın telayı desteklemesi istenir. Biz de Marka Tela olarak bu özellikteki telaları istenilen gramajda hazırlayarak müşterilerimize tedarik ediyoruz. Müşteri portföyümüzde ülkemizin önde gelen firmaları yer alıyor. Stoklu bir şekilde çalıştığımız için de müşterilerimize anında yanıt verebiliyoruz.

İnovatif ürünleriniz bu konuda verdiğiniz hizmetlerden bahseder misiniz?

Biz, üretim aşamasında oluşmuş kumaş hatasından dolayı ya da baskıdan ve desenden ötürü, modası geçmiş bir ürünü geri dönüştürüp, güncel bir desen ve baskı ile yeniden kullanılabilmesini sağlıyoruz. Kısacası, atıl bir kumaşı modern bir dizayn ile tekrar imalata kazandırıyoruz. Bu uygulama gerçekten çok ciddi bir laboratuar çalışması gerektiriyor. Gerekirse tela ile kumaşın rengini değiştirebilecek uygulamayı da yapabiliyoruz.
Haber Merkezi - 2020-11-23