Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

Life Metal Üretimini Artırıyor


Metal aksesuar alanında sunduğu moda seçeneklerle sektörün tercih edilen firmalardan biri olan Life Metal Aksesuar, İstanbul Güngören’de yaptığı imalatını Bomonti’deki mağazasından sektöre sunuyor. İthal ve yerli metal düğme ve aksesuarda özel koleksiyonlarıyla dikkat çeken şirket, broş ve kolyelerde de iddialı.
Metal aksesuar üretimlerini artırarak ithalata alternatif oluşturmayı amaçladıklarını belirten firma kurucusu Ferit Özhan, faaliyetleri ve Life Metal’in sektördeki geçmişi hakkında dergimize şunları söyledi: “Life Metal, 2005 yılında Bomonti’de kuruldu. 2009 yılında ise yine aynı bölgede şu anda hizmet verdiğimiz mağazamıza taşındık. Müşteri portföyümüzde hazır giyim üreticileri ve aksesuar toptancıları yer alıyor. Rusya ve İran’a ihracat, Çin’den de ithalat yapıyoruz.”
Seri ve butik metal aksesuar siparişlerini hızla cevap verdiklerini ifade eden Ferit Özhan: “Biz sektöre hem ithal, hem de kendi üretimimiz olan yerli ürünlerle hizmet veriyoruz. Güngören’deki tesisimizde her çeşit zamak düğme ve aksesuarı üretiyoruz. Lazer markalama, mineleme ve boyama işlemleri de sunuyoruz. Ürün numunelerini bir haftada teslim ediyoruz. Aynı ürünlerimizin farklı modellerini Çin’den ithal ediyoruz. İthal broş ve kolyeler de raflarımızda yer alıyor” dedi.
Üretimlerini artırmak amacında olduklarını belirten Özhan, hedeflerini ise söyle açıkladı: “Salgının başlamasıyla biz de bazı hedeflerimizi askıya almak zorunda kaldık. Çin’den ithalatımızı büyük sekteye uğradı. Bu noktada üretimimiz daha da önem kazanmaya başladı ve ihracatımıza büyük katkı sağladı. Şu anda gidişat belirsiz ve dikkatli hareket etmek durumundayız. Üretim ve hizmet kalitemizi artırmak şartlar uygun olduğu takdirde başlıca hedeflerimiz arasında yer alıyor.”
Haber Merkezi - 2021-05-17