Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

Junioshow Rekor Katılımla Gerçekleşti

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ile TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş. işbirliği, Bebe Çocuk Konfeksiyon Sektörü Sanayici ve İş Adamları Derneği (BEKSİAD) destekleriyle hazırlanan Junioshow Fuarı, 9-12 Ocak 2020 tarihleri arasında Bursa’da gerçekleşti. Her yıl daha da artan bir ilgi ve yoğun katılımla gerçekleştirilen fuarda stant açan firmaların sayısı bugüne kadarki en yüksek sayı olan 200’e ulaştı. Fuar kapsamında ayrıca 60 ülkeden 1.000 yabancı alıcı Bursa’ya geldi. Aksesuar Dünyası Dergisi’nin de katılımcılar arasında yer aldığı fuarda, Osti Brode tek yan sanayi firması olarak ürünlerini sergiledi.

Bursa Büyürse Türkiye Büyür

Bebe – çocuk konfeksiyonu sektörünü yılda iki kez bir araya getiren Bursa Uluslararası Bebe, Çocuk Hazır Giyim & Çocuk İhtiyaçları Fuarı (Junioshow), törenle açıldı. Sektörde ilkbahar – yaz modasına yön veren fuarın açılış töreninde konuşan BTSO Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, "Bursa Büyürse Türkiye Büyür’" inancıyla çıktıkları yolda firmaların ve sektörlerin katılımıyla kent ekonomisinin başarı çıtasını her geçen yıl daha da yükseğe taşıdıklarını ifade etti.

60 Ülkeden 1.000 Yabancı Alıcı Bursa’da

TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ Genel Müdürü İlhan Ersözlü de 2019 yılının ilk fuar organizasyonu olan Junioshow’u yaklaşık 200 firmanın katılımıyla 4 ayrı salonda gerçekleştirdiklerini söyledi. Fuar kapsamında BTSO işbirliğinde 60’a yakın ülkeden 1.000 civarında iş insanını Bursa’da ağırladıklarını vurgulayan Ersözlü, “Yabancı alıcılar, fuar boyunca katılımcı firmalarımızla bir araya gelerek iş görüşmelerinde bulunacak. Bu görüşmelerin kentin üretimine, istihdamına ve ihracatına büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Junioshow ile yine yüzleri güldüreceğiz” diye konuştu.

Bursa’yı Dünyaya Tanıtıyoruz

BEKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yıldız ise Junioshow’un başarısına vurgu yaptı. Bebe – çocuk konfeksiyonu sektörünün ekonomik zorluklar karşısında bile üretim, istihdam ve ihracat performansını artırmayı başardığını belirten Yıldız, “Bebe – çocuk konfeksiyonu sektöründe düzenlediğimiz etkinliklerle Bursa’mızı da dünyaya tanıtıyoruz. BTSO başta olmak üzere tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.


Junioshow Fuarı’nda çok sayıda yerli ve yabancı
ziyaretçi dergilerimize büyük ilgi gösterdi.
Haber Merkezi - 2020-12-08