Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

Toroslar Kapitone’den Makina Yatırımı

Kapitone alanında hazır giyim, deri giyim ve ayakkabı üreticilerine hizmet veren Toroslar Kapitone, İstanbul Merter ve Gedikpaşa’daki mağazalarında faaliyetlerini sürdürüyor. Her çeşit kapitonede profesyonel üretim yapan firma, son bir yıl içinde makine parkuruna yaptığı yatırımlarla kapitone üretimini en üst seviyeye taşıdı. Uzak Doğu’dan ithal ettiği kumaş çeşitleriyle de beğeni toplayan Toroslar Kapitone, ürün gamında elyaf, düğme, metal aksesuar, fermuar ve birçok aksesuara da yer veriyor.
Müşteri portföylerindeki ihracatçı firma sayısını artırmak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Toroslar Kapitone’nin ortaklarından Murat Arabacı, son döneme ilişkin faaliyetleri hakkında dergimize şunları söyledi: “Toroslar Kapitone olarak yan sanayi sektöründe yaklaşık 35 yıllık bir tecrübeyle hizmet veriyoruz. 80’li yıllarda Gedikpaşa’da başlayan ticaretimiz, ortaklarım Halit Meşe ve Murat Acar ile 2014 yılında Merter’e bir kapitone tesisi açmamızla daha da gelişti. İstanbul’un birçok tekstil, ayakkabı ve deri konfeksiyon üretim bölgesine hizmet veren bir firmayız. Anadolu şehirlerinde de müşterilerimiz var. Uzak Doğu’dan memory, Jesika, micro bondik, fimicro ve oxford gibi kumaşlar ithal ediyoruz.”
Kapitone üretimlerinde katma değer boyutunu sürekli artırdıklarına dikkat çeken Murat Arabacı: “Kapitone, üretimi oldukça zor bir iş ve kendi içinde de rekabetçi bir yapıya sahip. Biz Toroslar Kapitone olarak, bu alanda sürekli yaptığımız yatırımlarla sektördeki konumumuzu güçlendirdik. Son bir yıl içinde nakış kapitone ve enine ray kapitone makine sayımızı artırdık. Böylece parkurumuzu en üst seviyede üretim yapabilecek konuma taşıdık. Anorak, örme ve dokuma kumaşların yanı sıra, suni deri üzerine de kapitone işliyoruz. Ürün numunelerini bir gün içinde teslim ediyor ve günde ortalama 10.000 metre kapitone üretimi yapıyoruz. Kapitone üretimimizde Salteks harici elyaf kullanmadığımız gibi Salteks'in normal, silikonlu, silikonlu ütülü, siyah ütülü ve micro elyaflarını da stokta bulunduruyoruz. Gedikpaşa’daki mağazamızda YKK, Zipex ve Tit Fermuar’ın bölge bayiliğini yapıyoruz” dedi.
Haber Merkezi - 2020-11-30