Warning: Undefined array key "cikis" in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/ust.php on line 42

Warning: Undefined array key "firmacikis" in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/ust.php on line 121
Tekstildeki İnovasyonlar Almanya’da Tanıtıldı

Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

Tekstildeki İnovasyonlar Almanya’da Tanıtıldı

Tekstil ve teknolojileri alanda dünyanın öncü ülkesi Almanya, Mayıs Ayı’nda iki önemli fuara ev sahipliği yaptı. Frankfurt’ta gerçekleştirilen Texprocess ve Techtextile fuarları, binlerce sektör temsilcisini ağırladı. Aksesuar Dünyası Dergisi de her iki fuarın basın stantlarından ücretsiz dağıtılarak, ulusla arası arenada da okurlarıyla buluştu. Her iki fuar da “Sürdürebilirlik” temasıyla gerçekleşti.

Texprocess Büyük İlgi Gördü

Tekstil ve moda dünyasına ışık tutacak Texprocess Uluslararası Tekstil ve Esnek Malzeme Ürünleri İşleme Fuarı, 14-17 Mayıs 2019 tarihleri arasında düzenlendi. İki yılda bir organize edilen fuar, 80.000 metrekare kapalı alanda gerçekleşti. Malkan Makine, Trio Kağıt, Astaş, Serkon Makine, Madeira, Gunold ve Özen İplik gibi firmalar fuarda ülkemiz temsil ettiler. Texprocess’te tekstil ve diğer esnek materyallerin üretiminde kullanılan en yeni makine, teçhizat, işleme ve hizmetleri tanıtıldı. ZSK, Tajima, Barudan, Yuemei ve SWF gibi ünlü nakış makineleri üreticileri kurdukları stantlarla ilgi odağı oldular. Dürkopp Adler ve Vetron’un Yeni Teknoloji Ödülü’nü aldığı fuarda, tasarımdan biçkiye, CAD/CAM işlem ve hazırlıklarından finisaja, atıkların yok edilmesi ve geri dönüşümden çevrenin korunmasına kadar birçok alandaki yenilik tanıtıldı. Konfeksiyon, tekstil işleme, teknik tekstiller, ticaret, hizmetler, araştırma ve eğitim alanlarından yaklaşık 30,000 profesyonelin ziyaret ettiği Texprocess fuarında ziyaretçilerin %50’si Almanya dışındandı.

Techtextil’e 57 Firma ile Katıldık

Techtextil Uluslararası Teknik Tekstil ve Nonwoven Ürünler Fuarı, Texprocess ile birlikte, 14-17 Mayıs’ta yapıldı. Fuara 9’u İTHİB organizasyonunda olmak üzere, toplam 57 Türk firması katıldı. Fuarda İTHİB standını Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı ile Ticaret Müşaviri Tansu Günendi de ziyaret etti. Techtextil fuarında araştırma & geliştirme, planlama & danışma; teknoloji, makina ve aksesuarlar; elyaf ve iplikler; dokuma kumaşlar, ağlar, örgü kumaşlar; nonwoven ürünler; kaplama tekstiller; karışımlar ve yapıştırma tekstiller alanındaki yenilikler tanıtıldı. Organizasyonu taşımacılık, tıp, jeotekstil, endüstriyel, koruyucu giysiler, bina ve inşaat, tarım, aktif spor, ev, ambalaj, ekolojik ve çevre teknik tekstilleri sektör temsilcileri ziyaret etti. Danimarkalı Comfil ve Slovakya’dan Chemosvit Fibrochem Techtextil’de Sürdürebilirlik ödülünü alan iki firma oldu.
Haber Merkezi - 2020-12-07


Warning: Undefined array key "HTTP_CLIENT_IP" in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/alt.php on line 63

Warning: gethostbyaddr(): Address is not a valid IPv4 or IPv6 address in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/alt.php on line 63

Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/alt.php on line 66