Bize Ulaşın

0 532 799 78 18
0 212 555 94 94

Tajima SAI ile Yeni Bir Nakış Deneyimi

Nakış makineleri sektöründe 1964’ten beri ürettiği binlerce farklı modelle, dünya çapında bir makine üreticisi konumunda olan Tajima, nakış makinesinde “kalite” dendiği anda akıllara ilk gelen isim. Kullanıcılarına sunduğu performans ile endüstriyel nakış sektörünün bulunduğu her ülkede lider konumda bulunan Tajima, çok başlı nakış makineleri ile birlikte aynı zamanda tek kafalı nakış makineleri de üretiyor. Bu haberimizde, ister sanayi üretiminde ister perakende sektöründe rahatlıkla kullanılabilecek özelliklere sahip, yüksek kaliteli ve kolay kullanımlı tek başlı bir nakış makinesi arayan okuyucularımızı en yeni teknoloji ve tasarım ile üretilen bir makine ile tanıştıralım istedik:

Tajima SAI Her Ürüne Nakış Yapabiliyor

Tajima SAI, kullanıcılarına sunduğu çok çeşitli özelliklerle ön plana çıkıyor. SAI, kolay kullanımlı bir makinedir. Nasıl kullanıldığının öğrenilmesi çok pratiktir. Tasarımının sağladığı fonksiyonellik sayesinde, boyutları her işletmeye veya eve sığabilecek şekildedir. Nakış işleme alanı olarak 20 cm x 30 cm ölçüsünde ve 10 cm x 10 cm ölçüsünde olmak üzere iki çeşit standart dikili iş kasnağına sahiptir. İsterseniz dikili durumdaki tişört, gömlek, sweatshirt gibi bitmiş mamuller üzerine nakış yapılabilir. İsterseniz de parça halindeki kumaşlar üzerine nakış işleme yapılabilir. SAI ile tüm nakış ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca opsiyonel olarak sunulan değişik özellikte ve boylardaki kasnakları ile farklı alanlarda da çalışabilirsiniz. Örneğin ayakkabı kasnağını kullanarak ayakkabılara nakış işlemeye ne dersiniz? Ya da dikili durumdaki şapkalara nakış yapmaya ne dersiniz? Şapkanıza sadece size özel bir desen veya yazı hazırlayıp onu eşsiz hale getirmeniz için opsiyonel şapka kasnağını kullanabilirsiniz. SAI modelinde 8 iğne vardır. Her birine farklı renklerde iplik takabilirsiniz. Otomatik renk geçişi özelliği ile desenlerinizi rengarenk işlemek için yeterince iğneniz mevcut. Dokunmatik ekranında desen yükleme ve ayarlama işleri kolayca halledilebilir. Makineye desenlerinizi isterseniz USB bellek kullanarak yükleyebilir, isterseniz de bilgisayarınızdan yerel ağ bağlantısı yaparak da aktarabilirsiniz. İşleme yapacağınız ürün üzerinde desenin pozisyonunu ayarlamayı basitleştiren lazer ışığı sayesinde desen pozisyon belirleme işlemi de oldukça pratik olarak yapılıyor.

Hafızasındaki Karakterlerle Nakış Yazıları Kolayca İşleniyor

Tajima SAI’nin panelinde, kullanıcılarına bir kolaylık daha sunuluyor. Makine hafızasında kayıtlı bulunan hazır yazı karakterleri ile nakış hazırlama imkanına sahip. Makinede yüklü durumdaki bu yazı karakterlerinden istediğinizi seçin, yazı büyüklüğünü belirleyin ve istediğiniz metni girin. Sonrasını SAI sizin için halleder. Kaliteli nakış yazılarını basit işlemlerle oluşturmanın keyfini sürebilirsiniz. SAI, sadece makine kalitesi anlamında değil, görsel tasarım anlamında da farklı. Ünlü Japon tasarımcı ToshiyukiKita, endüstriyel ürün tasarımında gösterdiği başarıyı SAI’de de gösterdi. İşletmenizin vitrininde bir mücevher gibi duracak güzelliğe ve sadeliğe sahip SAI, işlevselliğin ve tasarımın tam bir bileşkesi.

Ücretsiz Nakış Desen Programı

Nakış dendiği zaman konunun ayrılmaz bir parçası, elbette nakış desen programıdır. “Hepsi bir arada” bir ürün konsepti sunan Tajima SAI, size yalnızca tek başına bir nakış makinesi değil aynı zamanda nakış tasarımlarınızı kolayca yapabilmeniz için bir de nakış desen programı sunuyor: Tajima Writer Plus sahip olduğu özelliklerle, hiç desen yapmayı bilmeyenlerin dahi nakış deseni oluşturabileceği bir programdır. Programda mevcut bulunan hazır yazı karakterleri ile yazı nakışları yapmanız çok kolay. Makinede yüklü olan karakterlerden daha fazla sayıdaki font çeşitlerini kullanarak harflerin büyüklüğü, ara boşlukları, eğimi gibi işlemleri birkaç tıklama ile hızlıca halledebilirsiniz. Ayrıca bilgisayarınızda mevcut durumda olan TrueType yazı karakterlerini de nakışa dönüştürmeniz çok kolay. Tajima SAI tek başlı nakış makinesi ile birlikte kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulan Tajima Writer Plus, 3 farklı yöntem kullanarak nakış deseni yaratmanızı sağlar:

El ve Tablet Çizimlerini Desene Çevirebiliyor

Diyelim ki bilgisayarla aranız iyi değil, ama kağıt üzerinde çizim yapabiliyorsunuz. Kağıt üzerine çizdiğiniz ve renklendirdiğiniz bir resmi, Tajima Writer Plus programınıza yükleyin, program sizin çiziminizi otomatik olarak nakışa dönüştürsün! Bu yöntemi kullanarak arşivinizdeki başka resimleri de otomatik olarak nakışa çevirebilirsiniz. Gerçekten pratik ve herkesin kolayca başarabileceği bir yöntem! Tablet üzerinde çizim yapmaya ne dersiniz? Tajima Writer Plus programınızı Windows tabanlı bir tablete yükleyebilirsiniz. Tablet üzerinden çizim yaparak şekillerinizi oluşturun, Writer Plus da bunları uygun nakış teknikleri ile nakış desenine dönüştürsün. Bilgisayarınıza bağlı bir çizim tabletiniz varsa, aynı yöntemi kullanarak dijital kaleminizin eserlerini nakışa dönüştürmenin kolaylığını yaşayın! Tajima Writer Plus yazılımındaki nakış aygıtlarını bilgisayarınızın faresi ile birlikte kullanarak nakış desenlerinizi çizebilirsiniz. Dikiş, sargı, çin iğnesi, küçük zigzag gibi temel nakış deseni fonksiyonlarını kullanarak ekranınızın arka planına koyacağınız bir fotoğrafın üstünden geçerek istediğiniz logo veya şekilleri çizebilirsiniz. Oluşturduğunuz nakışların parametrelerini değiştirerek deseninizin sıklığını veya dikiş adımlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. İşte siz de Tajima Writer Plus ile bir nakış desencisi oldunuz!

Ücretsiz Hazır Desen Arşivi

Tajima Writer Plus programı ile birlikte bir de hazır desen arşivi sunuluyor. 26 ayrı başlıkta kategorize edilmiş şekilde 1.300 desenlik bu arşiv sayesinde hazır nakış figürleri ile yaratıcılığınız destekleniyor. Örneğin bir yastık kılıfına isminizin baş harflerini işleyerek o ürünü kişiselleştirdiğinizi düşünün. Bu çalışmaya bir de çiçek figürü ilave etmek istiyorsanız, Writer Plus ile birlikte sunulan bu arşiv işinize çok yarayacak gibi gözüküyor. Tajima nakış makinelerinin Türkiye distribütörlüğünü üstlenen Tetaş İç ve Dış Ticaret AŞ, müşterilerine sunduğu yaygın ve nitelikli hizmet sayesinde hem kaliteli bir makine, hem de güvenilir bir iş ortağına kavuşmanızı sağlıyor. Makine kurulum ve eğitim işlemleri Tetaş’ın yetkili teknik ekibi tarafından sunuluyor. Satış öncesi ve sonrasında müşterilerine daima “Güvenli Hizmet” prensibi ile yaklaşan Tetaş İç ve Dış Ticaret AŞ, Tajima markasının Türkiye’deki aydınlık yüzü. Firma, Tajima SAI “Tek başlı nakış makinesi almak isteyenler için komple çözüm” sloganıyla sektörün hizmetine sunuyor.
Haber Merkezi - 2020-11-29