Sportmen Düğme Sürdürebilir Üretime GeçiyorPolyester, plastik ve zamak düğme imalatında sektörün önde gelen üreticilerinden biri olan Sportmen Düğme, İstanbul Güngören’deki tesisinde imalatını sürdürüyor. Almanya, Bulgaristan ve Polonya gibi ülkelere doğrudan ihracat yapan firma, Adana’daki şubesiyle de taleplere cevap veriyor.
Firma olarak sürdürebilir üretime geçmek için çalışma yaptıklarını belirten Sportmen Düğme’nin Genel Müdürü Tansel Tokgöz, faaliyetleri ve firmalarının sektördeki geçmişi hakkında dergimize şu bilgileri verdi: “Sportmen Düğme, İhsan Tokgöz tarafından 1974 yılında kuruldu. Kurulduğu günden bu yana istikrarlı bir büyüme politikası izleyen şirketimiz, şu anda imalatını Güngören Sanayi Bölgesi’ndeki tesisinde sürdürüyor. Müşteri portföyünde ağırlıklı olarak ihracatçı hazır giyim firmalarına yer veren Sportmen Düğme, Adana’daki şubesiyle de bölgedeki üreticilere büyük avantaj sağlıyor. KYSD üyesi olan şirketimizin Almanya, Bulgaristan ve Hong Kong’a ihracatı bulunuyor.”


Üretim altyapılarını sürekli güçlendirdiklerini ifade eden Tansel Tokgöz, ürün çeşitleri hakkında hakkında ise şöyle konuştu: “Biz düğme alanındaki yatırımımızı geliştirirken sadece tek bir ham madde üzerinden hareket etmedik ve bu düşüncemiz bizi bugünlere taşıdı. Şu anda polyester, plastik ve zamaktan düğme ile aksesuar üreten sayılı firmalardan biriyiz. Lazer markalama ve boyama taleplerine de hızla cevap veriyoruz. Ancak tüm standart üretim yapımıza ek olarak yenilikleri de takip ediyoruz. Son dönemde polyester ve metal düğme imalatımızı sürdürebilir hale getirmek amacıyla Oeko-Tex Sterp By sertifikası almak için başvuruda bulunduk. Kısa süre içinde bu sertifika güvencesiyle üretime başlayarak ihracatçı portföyümüzü genişleteceğiz. 2021 yılı pandemiden dolayı böyle tamamlanacak gibi görünüyor. Sertifika ve makine yatırımlarımız bize 2022 yılında katkı sağlayacaktır.”
Haber Merkezi - 2021-12-02