Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

Simli İplik ve Maske Telinde Öz Sim Kalitesi


Dar dokuma, medikal ve hazır giyim gibi birçok alandaki üreticiye sunduğu kaliteli ürünlerle adından söz ettiren Öz-Sim İplik, İstanbul Bayrampaşa’da gerçekleştirdiği üretimini Güngören’deki mağazasında müşterilerine sunuyor. Sim iplikte tanınan marka Betareks’in bayiliğini yapan şirket, sim tozu, monofilament ipliklerde de iddialı. Balen imalatını da sürdüren Öz-Sim Tekstil, CE sertifikası ile yaptığı maske teli imalatıyla da dünyanın birçok ülkesine ihracat da yapıyor.
Günün şartlarına göre hareket ederek müşteri portföylerini genişletmeyi hedeflediklerini belirten Öz-Sim İplik’in Kurucusu Barış Özpazarbaşı, faaliyetleri ve sektördeki geçmişleri hakkında şunları söyledi: “Ben Öz-Sim İplik’i, 2008 yılında Merter’de kurdum. 2010 yılında Güngören’e taşındık. Kuruluşumuzdan bu yana iplik tedarik ettik ve bu alanda uzmanlaştık. Mağazamızda birçok ürün çeşidine yer veriyoruz. Sim ipliklerde Betareks’in bayisi olarak hizmet veriyoruz. İthalatını yaptığımız misina iplik adıyla da bilinen monofilament iplikler de raflarımızda yer alıyor. Fantazi ipliklerde de iddialıyız. Rusya ve Balkan Ülkeleri’ne ihracatını yaptığımız ipliklerimiz, dar dokuma, dar örme, hazır giyim ve çorap üretiminde kullanılıyor. Abiye giyim ve transfer baskı üreticilerine yönelik sim tozu tedarikimizi de sürdürüyoruz.”
Medikal sektörüne yönelik yaptıkları maske teli üretimi hakkında da bilgi veren Barış Özpazarbaşı: “Yan sanayi üretimi oldukça geniş bir alana sahip. Biz de sektördeki gelişmeleri dikkate alarak hizmetlerimizi geliştiriyoruz. Hepimizin bildiği gibi 2020 Yılı’nın ilk aylarında patlak veren Covid-19 salgını ile maske kullanımı zorunlu hale geldi. Biz de cerrahi ve N 95 maskeler üzerinde kullanılan maske teli imalatına başladık. Bayrampaşa’daki tesisimizde günlük 1 tonluk üretim kapasitesiyle taleplere cevap veriyoruz. CE sertifikalı maske teli üretimimizi AB Ülkeleri ve Rusya’ya ihraç ediyoruz. Tesisimizde ayrıca gelinlik baleni üretimi de yapıyoruz. Şu anda Öz-Sim İplik olarak oturmuş bir portföye hizmet veriyoruz. Günün koşullarına göre üretimimizi artırarak müşteri portföyümüzü genişletmeyi amaçlıyoruz” dedi.
Haber Merkezi - 2021-07-28