Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

Sektörümüzün Acı Kaybı

Sektörümüzün önde gelen sanayicilerinden, dikiş ve nakış ipliği imalatında sektörün öncülerinden biri olan Durak Tekstil’in Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Durak hayatını kaybetti.
Dikiş ve nakış ipliği alanında uluslararası boyutta imalat yapan Durak Tekstil’in Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Durak, 72 yaşında hayatını kaybetti. 4 Şubat tarihinde vefat eden ve iki çocuk babası olan Ömer Durak’ın cenazesi 5 Şubat Cuma günü Bursa’daki Durak Tekstil A.Ş.’nin bahçesinde kılınan cenaze namazının ardından Emir Sultan Mezarlığı’ndaki aile kabristanına defnedildi.
Durak ailesinin ikinci kuşağını temsil eden Ömer Durak, İstanbul’da kimya mühendisliği öğrenimi sonrasında Almanya ve İsviçre’de kimya yüksek mühendisliği alanındaki uzmanlık eğitimini tamamlamasının ardından 1975 yılında firmaya katılmıştı. 1971 yılında Bursa’da küçük bir dokuma işletmesi olarak kurulan Durak Tekstil, Ömer Durak’ın da vizyoner bakış açısı sayesinde bugün üretimlerinin yüzde 50’ini 70 ülkeye ihraç eder hale geldi.
Nakış ve dikiş ipliği alanında sektörün en çok tercih edilen markalarından birinin kurucusu olan Ömer Durak’a, Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve sektörümüze baş sağlığı diliyoruz.
Haber Merkezi - 2021-02-21