Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

Sanal If Moda Expo Profesyonelleri Buluşturdu


MHGF öncülüğünde, küresel ölçekte söz sahibi, tekstil, hazır giyim, moda, saraciye, ayakkabı, deri ve yan sanayi gibi ihracatçı sektörler IF Moda Expo Sanal Fuarında 8-11 Haziran tarihleri arasında dünyayla buluştu. Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (MHGF) ile e-ihracat platformu globalpiyasa.com işbirliğiyle düzenlenen IF MODA EXPO Sanal Fuarı 8-11 Haziran 2021 tarihlerinde www.ifmodaexpo.com adresinde gerçekleşti. Fuar, özgün altyapısıyla hazır giyim, tekstil, moda, kumaş, saraciye, ayakkabı ve aksesuar firmaları ile dünyanın dört bir yanından uzman ziyaretçileri ve alım heyetlerini buluşturdu.

Bir Yıl Boyunca Açık Kalacak

IF Moda Expo’ya 10’larca ülkeden 100’ün üzerinde büyük alım grubunun katılımını beklediklerini belirten MHGF Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Öztürk, “Pandemi nedeniyle fuarlar ve uluslararası iş görüşmeleri gerçekleştirilemiyor. IF Moda Expo ile bu engelleri aşmayı, toplamda 30 milyar dolar ihracata imza atan hazır giyim, tekstil, moda, kumaş, saraciye, ayakkabı ve aksesuar üreticilerimiz iletüm dünyadan uzman ziyaretçileri sanal dünyada buluşturmayı amaçlıyoruz. 30 Nisan 2022’ye kadar açık kalacak fuarımıza katılan firmalar bir yıl boyunca stantlarına yeni ürün ekleme, istedikleri zaman değişiklik yapma olanağı bulabilecek. Ziyaretçi ise kullanıcı dostu arayüzü, gelişmiş filtreleme özellikleri ile kolayca istediği ürüne ve üreticiye ulaşabilecek, görüşme ve toplantılar yapabilecek. Sadece fuar süresince değil, sonrasında da B2B görüşmeler, ürün satışı, üretim fazlası stok satışı olanağı da sunuluyor” dedi.

Sektörün Geleceğine Işık Tutan Paneller Düzenlendi

8 Haziran 2021 Salı günü saat 10.30’da MHGF Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Öztürk, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan’ın konuşmaları ile açılışı yapıldı. IF Moda Expo’da dört gün boyunca sektöre ve iş dünyasının geleceğine ışık tutacak paneller de düzenlendi. 8 Haziran Salı günü saat 10.30’daki açılış konuşmalarının hemen ardından saat 11.00’de “Dijitalleşen Yeni Dünya ve Türkiye’nin Dönüşümü”, 9 Haziran Çarşamba günü saat 11.00’de sektör başkanları ile uluslararası hazır giyim markalarının Türkiye temsilcilerinin konuşmacı olduğu “Pandemi Sonrası Hazır Giyim”, 10 Haziran Perşembe günü saat 11.00’de “Sürdürülebilir Doğal Boyalar ve Sanayi Uygulamalarından Örnekler”, 11 Haziran Cuma günü saat 11.00’de “Döngüsel Modanın Tasarım Yolu: İleri Dönüşüm” ve son olarak aynı gün saat 15.00’te “İşletmenizi ABD Pazarına Açın” başlıklı sanal paneller düzenlendi.
Haber Merkezi - 2021-07-07