Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

Penyedeki Yenilikler Gaziantep’te Sergilendi

Gaziantep tekstil üretiminin marka değerini artıran en öenmli etkinlik Pentex Fuarı, 5-8 Şubat 2020 tarihleri arasında gerçekleşti. Fuar, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) tarafından, KOSGEB, Penye Konfeksiyon ve İmalat Hazır Giyim Derneği (PENKON) ile Moda ve Hazır Giyim Federasyonu destekleriyle düzenlendi. Açılışa Gaziantep Valisi Davut Gül, PENKON Başkanı Reis Reisoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Başkanı Hüseyin Öztürk ve çok sayıda davetlinin katılımıyla Ortadoğu Fuar Merkezi’nde açıldı. Bu yıl 8’incisi düzenlenen fuarda 350 firma, yeniliklerini tanıttı. Fuarı yaklaşık 20 bin kişi ziyaret etti.

Gaziantep Birçok Sektörün Birincisi

Ortadoğu Fuar Merkezi’nde düzenlenen fuarın açılış töreninde konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, “Bu sektörde Gaziantep ve ülkemiz için gelecek var. Sektörün sorunlarını çözme noktasında bizim yapacağımız ne varsa yapmaya hazırız” dedi. GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi de, Gaziantep’in, birçok sektörde üretim payı açısından Türkiye’de ilk sırada yer aldığının altını çizdi. Sektörümüz Her Geçen Gün Büyüyor Penye, Konfeksiyon ve İmalat Hazır Giyim Derneği (PENKON) Başkanı Reis Reisoğlu yaptığı değerlendirmede:

Sektörümüz her geçen gün büyüyor.

"Dünyanın birçok ülkesine ürün satıyoruz. Sektörümüz Gaziantep'e ciddi anlamda katkı sağlıyoruz. Triko, konfeksiyon ve penye çok ciddi anlamda şehrin yükünü çekiyor. 1 milyon lirayla 1000 işçi çalıştıran bir sektörüz. Şehrin bütün dinamiklerine her anlamda katkı sunuyoruz. Çok küçük karlarla çok ciddi üretimler yapıyoruz. Fuara ciddi anlamda katılım var. Fuarımızın yüzde 90'ını Gaziantepli firmalar oluşturuyor. Daha önceki fuarlarımıza yabancılar çok katılıyordu. Ancak geçen yılki fuara göre Fuarımız yüzde 50 daha da büyüdü ve başarılı bir fuar oldu" dedi. 

Türkiye’yi Tanıtan Bir Sektör

Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Başkanı Hüseyin Öztürk de sektörün ülkemizdeki önemine işaret ederek, istihdam ağırlıklı çalışan sektörün, Türkiye’nin ihracatına katkı sağlayan, önünü açan, dünyaya Türkiye’yi tanıtan bir sektör olduğunu söyledi.
Haber Merkezi - 2020-12-07