Bize Ulaşın

0 532 799 78 18
0 212 555 94 94

Pandemi Ayakkabı Fuarlarını Etkileyemedi

Ayakkabı ve yan sanayi sektörleri, dünyada en büyük organizasyonların ertelendiği, fuarların fizikselden dijitale dönüştürüldüğü bu dönemde gelenekselleşmiş AYMOD ve AYSAF fuarlarını fiziksel olarak düzenleyerek ekonomiye katkıda büyük bir cesaret örneği gösterdiler. Ziyaretçilerin HES koduyla kabul edildiği fuarlar, yurtdışı müşterisi için önemli avantajlar sağladı.

 AYMOD İtalya’ya Alternatif Oldu

Ayakkabı sektörünün yakından takip ettiği AYMOD Fuarı, 63’üncü kez ziyaretçilerine ev sahipliği yaptı. Sektöre yön veren 1.000’in üzerinde markanın ürünlerinin sergilendiği fuarda, 2020 - 2021 Sonbahar / Kış sezonu ürünleri dikkat çekti. Vücut ağırlığını dengeleyen ortopedik ayakkabıların yoğun ilgi gördüğü fuarı, binlerce sektör profesyoneli ziyaret etti. Bağımsız Devletler Topluluğu’ndan ABD ve Avrupa’ya kadar 52 ülkeden alım heyetlerinin katıldığı fuarda, İtalya’daki MICAM Fuarı’nda beklediğini bulamayan İtalyan firmalar da yer aldı. Fuar, 30 Eylül-3 Ekim 2020 tarihleri arasında CNR Expo’da gerçekleşti.

AYSAF İhracat Hedefini Yükseltti

Türkiye’nin tek ayakkabı yan sanayi fuarı AYSAF da bu sezon, 63’üncü kez gerçekleşti. 500’ün üzerinde firmanın ayakkabı makinaları, aksesuarlar, tekstil ürünleri, kalıp, taban, topuk, küf, kimyasallar, ham deri, suni deri ve deri işleme makinelerine dair ürünlerini tanıttığı fuarda, sektöre dair yeni ürün ve teknolojiler görücüye çıkıtı. 18-21 Kasım 2020 tarihleri arasında gerçekleşen fuar, devletin ve Uluslararası Fuarlar Birliği’nin (UFI) belirlediği yeni normale dönüş kriterleri kapsamında bir dizi önlem ile yapıldı. Bu yıl yerli ve yabancı 500’ün üzerindeki firmaya ev sahipliği yapan AYSAF Fuarı, 60.000 metrekarelik alanda ayakkabı yan sanayi sektörünü bir araya getirdi. Binlerce ziyaretçinin ağırlandığı fuara Rusya milli katılım sağladı. Fuarda Rusya, Pakistan, İran ve İspanya gibi birçok ülke katılımcı firmaları sektör profesyonellerinin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Türkiye’de 12 bine yakın işletmeyle 300 bin kişiye istihdam sağlayan sektör, fuarın da etkisiyle 2023 yılında 2 milyar dolarlık ihracat rakamına ulaşmayı hedefliyor.

Fuarlara Katılımda Hes Kodu Zorunluluğu

Her yıl yılda gerçekleştirdiği 40’ın üzerinde fuar ile sektöre yön veren CNR Holding, yeni normalleşme döneminde fuarlarda katılımcı ve ziyaretçilerin sağlığını güvence altına alarak, olası risklerin bertaraf edilmesi için devletin ve Uluslararası Fuarlar Birliği’nin (UFI) belirlediği yeni normale dönüş kriterleri kapsamında bir dizi önlem aldı. Buna göre; fuara giriş ve çıkış noktaları yeniden düzenlendi. Fuar girişlerinde vücut ısısı kontrolü yapılırken, aynı zamanda havalandırma sistemlerinde harici hava kullanılarak içerideki hava sürekli temiz tutuluyor. Aynı anda fuar alanında bulunan kişi sayısı sınırlandırılırken, fuara girişlerde katılımcı, ziyaretçi ve görevlilerin HES kodu sorgulaması yapıldı.

Haber Merkezi - 2020-12-21