Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

OSE Biye’den Katma Değerli Üretim

Biye ve kemer astarı alanında İzmir’de yapığı sektörde öncü üreticilerden biri olan Ose Biye, sadece Ege Bölgesi’ndeki değil aynı zamanda İstanbul ve Anadolu’daki hazır giyim firmaları için de tercih oluşturuyor. Kemer astarı ve biyedeki zengin seçenekleriyle katma değerli seçenekler sunan firma, ceplik, astar ve telada da günün modasını sunuyor. Öncelikle müşteri portföylerini genişletmeyi ve sonrasında ihracata yönelmeyi hedeflediklerini belirten Ose Biye’nin Ortağı Serkan Kanbaz ile İzmir’deki imalathanelerinde bir sohbet gerçekleştirdik: 

Ose Biye’nin geçmişi ve sektördeki konum hakkında bilgi verir misiniz?

Ben tekstil sektöründe faaliyet gösteren bir ailenin ikinci kuşak temsilcisiyim. Uzun süre bu sektörde pazarlama yetkilisi olarak çalıştım. Ose Biye’yi ise 2009 yılında İzmir’de kurduk. O dönemde sektördeki talebi görerek kemer astarı imalatıyla işimize başladık. Ose Biye’yi kurduğumuz günden bu yana sektörü daha da iyi tanıyarak, ürün yelpazemizi genişlettik ve müşteri portföyümüze tanınan firmaları eklemeye başladık. Sektördeki tecrübemiz arttıkça bölgemizde tanınan bir çözüm ortağı haline geldik. Güvenilir hizmet anlayışımız ve katma değerli üretim politikamızla kemer astarı ve biyede sektörün dört büyük üreticisi arasında yer aldık. Bu noktaya ulaşırken hizmet verdiğimiz firmaların bize yaptıkları katkıları da unutmamız gerekiyor. Müşteri portföyümüzde daha çok Ege Bölgesi’nde üretim yapan hazır giyim firmaları yer alıyor.

İstanbul’da ve Anadolu’nun birçok şehrinde de müşterilerimiz mevcut. Hazır giyim üreticilerine sunduğunuz ürünlerden bahseder misiniz?

Ose Biye olarak konfeksiyon yan sanayi sektörüne giriş yaptığımız ürün olan kemer astarı imalatına devam ediyoruz. Daha sonra başladığımız biye imalatıyla da müşterilerimize geniş model seçeneği sunuyoruz. Saç örgüsü, lastik şeritli, deri, fitilli ve ara biyelerle müşterilerimize katma değerli ürünler sağlıyoruz. Talepler doğrultusunda 800 metrekarelik tesisimiz, geniş makine parkurumuz ve kalifiye ekibimizle günün modasına uygun biye imalatı da yapıyoruz. Ceplik konusunda da iddialıyız. Son dönemde tedarik etmeye başladığımız nakış telası, likralı tela ve gömlek telaları da büyük talep görüyor. Polyester ve twill astarlar da mağazamızda yer alıyor.

İstanbul’da üretim yapan bir hazır giyim firması, Ose Biye’yi neden tercih etmeli?

Biz, üretim kalitemiz ve hızlı terminlerimiz ile her müşteriyi memnun edebilecek bir üreticiyiz. Fiyat yönüyle de nihai tüketiciye avantaj sağladığımız için rekabetçi yönümüz güçlü. Ama şunu da söylemek gerekir ki, bu bahsettiğimiz firmaların belli alışkanlıkları var ve yeni tercihlerde bulunmak istemeyebilirler. Ancak işlerinde acil çözüm bekleyen bu firmalar, bizi tercih ettiklerinde gördükleri hizmet ve kaliteli ürünlerimizle oldukça memnun oluyorlar.

İşlerin gidişatını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Biz üretimine sürekli yatırım yapan bir firmayız. Daha önce makine parkurumuzda bazı eksiklikler vardı. Bunları 2018’in sonunda tamamladık. 2019 yılında da parkurumuza birçok yeni makine daha ekleyerek, kapasitemizi artırdık. Şu anda kapasite ve eleman olarak istediğimiz seviyedeyiz. Riskli bir dönemden geçtiğimiz için dikkatli olmak zorundayız. Yaşanan korona salgını nedeniyle tüm sektörlerde olduğu gibi tekstil ve giyimde de işler maske imalatı dışında azaldı. Bu yılın ikinci yarısında Avrupa’nın da açılmasıyla işler daha da hareketlenecektir. Mevcut koşullarda önce Ege Bölgesi ve Anadolu’daki müşteri sayımızı artırmayı ve daha sonra doğrudan ihracat yapmayı hedefliyoruz.
Haber Merkezi - 2020-11-23