Bize Ulaşın

0 532 799 78 18
0 212 555 94 94

Moda Profesyonellerinden İkinci Dijital Şov


Fashion Week Istanbul, moda sektörünün profesyonellerini Türkiye sınırlarının dışına taşımaya devam etti. İkinci kez dijital olarak yapılan moda haftası, 13-16 Nisan tarihleri arasında www.fashionweek.istanbul adresinden takip edildi. 13 Nisan günü başlayan Fashion Week Istanbul'un açılış konuşması; T.C. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle ve İHKİB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gültepe gerçekleştirildi.

İlk Gün Farklı Tarzları Yansıtan Tasarımlarla Dikkat Çekti

Fashion Week Istanbul ilk gününde podyumu, İstanbul Moda Akademisi tasarımcılarından oluşan ‘New Gen by İMA’ defilesiyle açtı. Defilede; Aycan Hakalmaz, Avishan Daneshfar, Beyza Eyüboğlu, Essin Barış, Ezgi Yıldırım’a ait koleksiyonlar tanıtıldı. İkinci şova ev sahipliği yapan Mehmet Emiroğlu, ilhamını ‘dair’ edatından alan koleksiyonunu sahneye taşıdı. Yeni sezon tasarımlarında ilhamını saklanmadan, korkusuzca yaşayan kadınlardan alan Ceren Ocak ise, özgür ve stiline güvenen kadınların tarzına bir kez daha ışık tuttu. Koleksiyonunda lokal değerlere atıfta bulunan Niyazi Erdoğan, bu kez Baştayyareci Vecihi Hürkuş’tan ilham aldığı koleksiyonu modaseverlerin beğenisine sundu. İhamını Art Nouveau akımından alan ve Nedret & Yasemin Taciroğlu tarafından hazırlanan Nedoby Nedret Taciroğlu Demı-Couture koleksiyonu, dönemin çizgilerinin günümüze uyarlandığı modern parçalarla karşımıza çıktı. TAGG markasının kurucusu Gökay Gündoğdu, FWI kapsamında sergilediği koleksiyonda, "flanöz" kavramından ilhamla sokak modasına yepyeni bir soluk getirdi. LugVonSiga’nın kurucusu ve kreatif direktörü Gül Ağış’ın Analog Diaries adlı koleksiyonu da yeni dönemde keşfedilen yeni duyguların bir tür özeti olarak karşımıza çıktı. Fashion Week Istanbul'un ilk gününün son şovunda ise modaseverlerin karşısına Dice Kayek koleksiyonu çıktı. Koleksiyonun filmine; Candan Erçetin, Burak Hakkı, RafaelCemo Çetin, Yaz Yüceil, Ahu Yağtu, Hatice Aslan ve Selma Ergeç eşlik etti.

Ünlü Tasarımcılar da Koleksiyonlarıyla Dijital Şovda Yer Aldı

Devamındaki Günlerde İse; Çiğdem Akın, Cihan Nacar, Museum Of FıneClothing, , Hakaan Yıldırım, Hatice Gökçe, Mehtap Elaidi, Meltem Özbek, Mert Erkan, Murat Aytulum, Nej, Nihan Peker, Özgür Masur İstanbul, Özlem Kaya, Özlem Süer, Sudietuz, RedBeard, Tuba Ergın, Tuvanam, Y Plus By Yakup Biçer, Zeynep Erdogan, Zeynep Tosun ve İstanbul Moda Akademisi New Gen Karma projesi kapsamındaki genç tasarımcılar Fashion Week Istanbul’daki yerini aldı.

Türk Tasarımcı ve Markaları Dünyaya Tanıttı

İHKİB’in organizasyonuyla düzenlenen Fashion Week Istanbul, uluslararası dijital kampanyalar ve işbirlikleriyle Türk tasarımcı ve markalarını dünyaya tanıtmaya devam etti. Moda haftası bu yıl global tanıtım projesi kapsamında; Vogue Runway, Business of Fashion ve dünyanın en önemli moda iletişimi şirketi Karla Otto ile iş birliği gerçekleştirdi. Türk tasarımcıların ve markaların koleksiyonları, dünyanın en büyük dijital showroom’uJoor aracılığıyla da tüm dünyaya açıldı
Haber Merkezi - 2021-04-26