Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

Mertol Grup Yatırımlarla Büyümeye Devam Ediyor

Ürün çeşitliliği ve hizmet kalitesiyle sektörde tercih edilen firmalardan biri olan Mertol Grup, son iki yılda yaptığı yatırımlarla konumunu güçlendirdi. Her çeşit fermuarda uzman çözümler sunan şirket, kordon ve zamak aksesuar imalatında da iddialı. Mertol Grup, yeni başladığı Trabzonspor forma ve eşofman imalatıyla da üretimine farklı bir boyut kazandırdı. İthalattan hazır giyim üretimine kadar, birçok yeni planlamanın içinde olduklarını belirten Mertol Grup’un Sahibi Barış Savaş, faaliyetleri hakkında şunları söyledi: “Ben, konfeksiyon yan sanayi sektöründe yaklaşık 20 yıldır faaliyet gösteriyorum. Kendi firmam Mertol Grup’u ise 2016 yılında Güngören’de kurdum. Müşteri portföyümüzde başta hazır giyim olmak üzere, birçok sektörden üretici yer alıyor. İstanbul Güngören’deki merkezimiz ile birlikte yine Güngören ve Bayrampaşa’da birer tesisimiz bulunuyor. Bursa’daki mağazamızla da çevre illerdeki taleplere cevap veriyoruz.

Çeşitli Faaliyetleri ve Yeni Hedefleriyle Dikkat Çekiyor

Sürekli olarak kendilerini geliştiren bir imalat yapısıyla çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Barış Savaş, üretimleri hakkında şunları söyledi:
“Ben bu işe başlarken ilk satmaya başladığım ürün fermuardı. Şu anda her çeşit ve tipteki fermuar talebine uzman çözümler sunabilecek yapıya sahibiz. Daha sonra kurduğum zamak aksesuar tesisiyle otobüslerin konakladığı dinlenme tesislerine yönelik marka tescilli anahtarlar üretmeye başladık. Bu tesisimizde zamak düğme ve aksesuarlar da üretiyoruz. Ardından dar dokuma ve tres kordon üretimine girdik ve şu anda bu ürün grubunda da yüksek kapasiteli üretim yapıyoruz. Bunların dışında ise ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden Trabzonspor’un tescilli forma ve eşofmanlarını üretmeye başladık. Onaylı olarak üretim yaptığımız bu alanda da oldukça iyi bir mesafe kat etmiş durumdayız. Estonya, Fransa ve Almanya’ya gerçekleştirdiğimiz basic t-shirt ihracatımızla da ülke ekonomisine katkıda bulunuyoruz. Genel olarak 2019 yılına baktığımızda iyi işler yaptığımızı düşünüyorum. 2020 yılında ise Çin’den fermuar ham maddesi getirerek, hem kendi imalatımıza, hem de fermuar imalatçılarına kaliteli ürünler sunmayı hedefliyorum. Aksesuar ihracatına başlamak da planlarımız arasında yer alıyor. Hazır giyim alanında da ‘Comfy Italia’ markamızla üretime geçerek işimizi daha da büyüteceğiz.”
Haber Merkezi - 2020-11-08