Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

Merih Yeni Showroomuyla İddiasını Artırdı


Düğme alanında profesyonel üretimiyle sektörde köklü imalatçılar arasında yer alan Merih Düğme, İstanbul Merter’deki iki katlı yeni showroomuyla sektördeki konumunu güçlendirdi. Polyester, plastik, bakalit ve zamak düğme üretimi yaptığı Güngören’deki fabrikasını günün çağdaş üretim koşullarına göre hazır hale getiren firma, aldığı yeni sertifikalarla da hizmet ve üretim kalitesini artırdı.
Merih Düğme, Mayıs Ayı’nda düzenlenen Prémiere Vision Paris ve KYSD Tekstil Aksesuarları fuarlarının sanal versiyonlarına da katıldı. Yeni showroomlarıyla birlikte müşteri portföyünde hızlı bir gelişme kaydettiklerini belirten Merih Düğme’nin İkinci Kuşak Temsilcisi Özgür Metin, son döneme ilişkin faaliyetleri hakkında dergimize şunları söyledi: “Merih Düğme olarak yaklaşık 40 yıldır sektörde faaliyet gösteriyoruz. Üretimimizi Güngören’de gerçekleştirirken müşteri hizmetlerimizi ise Merter Fatih Caddesi’nin girişindeki mağazamızda sürdürüyorduk. 25 yıl kadar bu mağazada hizmet verdikten sonra, bu yıl aldığımız bir kararla yine Merter Fatih Caddesi’nde daha merkezi bir noktaya taşındık. İki katlı yeni showroomumuzda üst kat idari birim, giriş kat ise müşteri hizmetleri olarak faaliyet gösteriyor. Burada geçirdiğimiz birkaç ay içinde gördüğümüz kadarıyla aldığımız bu taşınma kararı doğru ve yeni mekanın bize katkısı büyük.”

Yeni Sertifika ve Fuarlar Geleceğimize Büyük Katkı Sağlayacak

Üretim ve hizmetlerini daha uluslararası seviyeye taşımak için yeni sertifikalar aldıklarını kaydeden Özgür Metin: “Biz Merih Düğme olarak salgın döneminde sürdürülebilirlik alanında birçok adım atmış ve geri dönüşümlü ürünlerin imalatına odaklanmıştık. Kısa süre önce Oeko-Tex belgemizi bir üst seviyeye taşıyarak ham maddenin dışında agraf, kuşgözü, ABS düğme, boncuk ve çıtçıt gibi ürünler için de sertifikalı üretim yapmaya başladık. Bünyemizde dönüşümlü ürünü oranlı olarak üretim yapabilmek için RCS Sertifikası aldık. Disney Grubu’na uygun düğme ve aksesuar üretimi yapmak için BSCI Sertifikası için başvuruda bulunduk. Polyester, plastik, bakalit ve zamak düğmelerde koleksiyonlar hazırlamaya devam ettik. Mayıs Ayı’nda düzenlenen Prémiere Vision Paris ve KYSD Tekstil Aksesuarları fuarlarının sanal versiyonlarına da katıldık. Şu anda İspanya, Fas ve Mısır başta olmak üzere, birçok ülkeye ihracat yapıyoruz. Yeni mağazamız ve katılacağımız fuarların bize gelecekte büyük katkısı olacağını tahmin ediyorum. Ama günün koşullarında en önemli konunun sağlık olduğunun da altını çiziyorum.”
Haber Merkezi - 2021-07-07