Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

Laleli ve Yeşildirek Dev Etkinliğe Hazırlanıyor


Laleli ve Yeşildirek gibi, Türkiye tekstilinin kalbinin attığı Fatih, 3-6 Ağustos’ta yapılacak dev etkinliğe hazırlanıyor. Bölge esnafının semtin tarihi yerlerinde butik stantlar açacağı etkinliğe Rusya, Avrupa, ve Ortadoğu’dan alım heyetlerinin gelmesi bekleniyor. Dev organizasyon ülke tanıtımı için de fırsat olacak. İstanbul’un tarihi semti Fatih, 3-6 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek dev bir etkinliğe hazırlanıyor.
Türk tekstilinin merkezlerinden Yeşildirek’in ana üs olacağı “Linexpo Streetfest” organizasyonu kapsamında bölgenin tarihi yerleri dev bir fuar alanına dönüşecek. Bu sayede, pandemi döneminden etkilenen sektör için yeni ve önemli bir başlangıç yapılmış olacak. İstanbul Erkek Lisesi başta olmak üzere, birçok yerde kurulacak stantlar profesyonel alıcılar kadar bölge halkına ve turistlere de farklı bir deneyim sunacak.

İş Anlaşmaları Turizme Katkı Sağlayacak

Yurt dışından gelecek alım heyetlerinin işbirlikleri bölge firmaları için fırsat oluştururken, Fatih turizmine de katkı sağlanacak. Rusya ve Ortadoğu başta olmak üzere, Avrupa, orta Asya gibi birçok yerden gelecek temsilcilerle önemli iş anlaşmalarının yapılması bekleniyor. Bu etkinlik aynı zamanda Laleli ve Yeşildirek’i dünyaya tanıtacak. Tüm İç Giyim Sanayicileri Derneği’nde (TİGSAD) 11. Olağan Genel Kurulu öncesi İstanbul’da bir otelde sektör temsilcileri ve dernek üyeleriyle bir araya gelen Nazım Kanpolat, gerçekleştireceği projeler hakkında bilgi verdi.

Satış Potansiyeli Artacak

İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe ve Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Başkanı Orhan Aydın’ın da katıldığı toplantıda “Hepimiz için hayırlı olacağına inandığımız, ticaretimize ve ülkemize değer katacak yeni bir dönemi başlatmanın heyecanı içindeyiz” diyen Nazım Kanpolat, sektörde bir ilki gerçekleştireceklerinin müjdesini verdi.

Farklı Bir Festival Olacak

İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe ise, “ İç giyim, 2020 yılında hazır giyim sektörü içinde yüzde 2.2 oranında artış gösterdi. Toplamda 2020 yılında pandemi süresince hazır giyim sektöründe yüzde 3.3 oranında bir azalma söz konusu oldu. Bu iç giyim sektörünün dinamikliğini gösteriyor. 2021 yılında da artış devam edecek. Bu organizasyon nedeniyle Nazım Bey’i tebrik ediyorum. Doğru olan projelere bütün imkanlarımızla destek oluyoruz. Nazım Bey’in projeleri de sektörü ileriye taşıyacak projeler. Bu festival ilk ve farklı olacak” dedi.
Haber Merkezi - 2023-08-10