Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

KYSD Sanal Fuarında İkinci Buluşma


Konfeksiyon Yan Sanayicileri Derneği (KYSD) tarafından düzenlenen 6.Tekstil Aksesuarları Trend ve İnovasyon Fuarı, 25-27 Mayıs 2021 tarihleri arasında ikinci kez dijital ortamda gerçekleşti. 40’a yakın aksesuar üreticisinin son yeniliklerini sunduğu sanal fuar, yurtiçi ve yurtdışından büyük ilgi gördü.

 “Fuar ile sektöre yeni güç ve enerji kattık”

Sanal fuar ile ilgili olarak Aksesuar Dünyası Dergisi’ne bir değerlendirmede bulunan KYSD Başkanı Murat Özpehlivan, görüşlerini şu şekilde paylaştı: 6.Tekstil Aksesuarları Trend ve İnovasyon Sanal Fuarımız 25-27 Mayıs tarihlerinde 2.357 yerli 489 yabancı ziyaretçinin ve 40’a yakın yerli katılımcı firmamızın iştirakiyle gerçekleşti. Pandemiye rağmen ara vermeden devam ettiğimiz bu organizasyon bizlere fiziki fuarların ötesinde konfeksiyon yan sanayi firmalarımızla daha çok küresel alıcıyı buluşturabilme imkanı sağlıyor. Özellikle katılımcı firma stantlarının başarılı kurulumu ve tasarımı, trend alanımız, Okan Üniversitesi Moda ve Sanat Tasarımı öğrencilerinin tekstil aksesuarları kullanarak hazırladıkları kıyafetler ve en önemlisi bu yıl fuarımıza harikulade bir ivme katan Trend ve İnovasyon Söyleşilerimiz etkinliğimize inanılmaz bir dinamizm getirdi. Bu açıdan fuarımız yoluyla sektörümüze yeni bir güç ve enerji kattığımızı söyleyebiliriz.

 “Avrupalı markalar, ihracatçılar ve yerel giyim firmaları büyük ilgi gösterdi”

İstatistiklere ve verilere baktığımızda özellikle Avrupalı markaların, ülkemizdeki hazır giyim ihracatçılarının ve yerel giyim markalarımızın fuarımıza yoğun ilgi gösterdiğini görmekteyiz. Fuarımızın global ölçekte marka bilinirliğine, ülkemiz tekstil aksesuar sektörümüzün gücüne ve imajına değer katan bu organizasyon her yıl güçlenerek yoluna devam etmektedir. Bu kapsamda TİM, İTO, İSO, İHKİB, İTHİB ve diğer STK’larımıza, yoğun emek ve mesai harcayan fuar komitemize, yönetim kurulumuza, paydaşlarımıza, eğitim kurumlarımıza, katılımcılarımıza ve fuar ziyaretçilerimize en derin şükranlarımızı sunuyoruz.”
Haber Merkezi - 2021-07-07