Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

KYSD İlk Sanal Fuarı’na HazırKonfeksiyon Yan Sanayicileri Derneği (KYSD), 17-19 Kasım 2020 tarihleri arasında düzenleyeceği Tekstil Aksesuarları Trend İnovasyon Etkinliği ’ne hazır. Bundan önceki dört fiziki organizasyonda geniş katılım sağlayan KYSD Üyeleri, bu yıl ilk kez düzenleyeceği sanal organizasyonda yurtdışı ve yurtiçinden birçok markaya yeni koleksiyonlarını sunacaklar. Sanal Fuar’ın tanıtım toplantısı, 15 Ekim 2020 tarihinde İstanbul Giyimkent’te yer alan Ramazan Bingöl Restaurant’ta yapıldı. Toplantıya KYSD Başkanı Murat Özpehlivan, Başkan Yardımcıları Sezai Boyraz, İsmail Ali Şahin, Muharrem Özçelik’in yanı sıra, dernek üyeleri de katıldı. Kleopatra Düğme’nin sponsorluğunda gerçekleşen toplantıda sanal fuarda yer alacak yaklaşık 40 firmanın hangi stantlarda yer alacağına yönelik kura çekimi de yapıldı.

Sanal Fuara Yurtdışından Büyük İlgi

Toplantının açılış konuşmasını yapan KYSD Başkanı Murat Özpehlivan, şunları söyledi: “Bundan dört yıl önce başladığımız Trend İnovasyon Etkinliği’miz bugüne kadar başarılı bir performans çizmişti. Ancak pandemi nedeniyle etkinliğimizi bir sanal fuar haline dönüştürdük. Sanal Fuarı’mızda yaklaşık 40 üye firmamız yer alacak ve bu firmalar, dijital ortam üzerinden yerli ve Almanya, İspanya, İtalya, Polonya ve Bulgaristan gibi birçok yabancı marka ile satın almacılara koleksiyonlarını sunacaklar. Sanal fuarlarla gelecekte daha çok karşılaşacağız. İTKİB ve TİM ile yapacağımız işbirlikleriyle ziyaretçi sayısını artıracağız. Biz KYSD olarak sanal fuardaki ziyaretçileri tatmin etme hedefindeyiz. Dijital bir aksesuar defilesi de etkinliğimizde yer alacak. Etkinliğin tanıtımı için Anadolu şehirlerinin yanı sıra, Ukrayna gibi ülkelerde de çalışmalarımız devam ediyor.”

İhracatçı Firmalara Avantaj Sağlayacak

KYSD Başkan Yardımcısı İsmail Ali Şahin ise konuşmasında şu görüşlere yer verdi: “KYSD olarak sektörde tanınan bir sivil toplum örgütüyüz ve sanal fuarımız ile de model oluşturuyoruz. Önümüzdeki yıl da benzeri bir organizasyon yapabiliriz tahminindeyim ve bu organizasyonun birçok ihracatçı firmanın dikkatini çekeceğini düşünüyorum. Sosyal medya üzerinden de tanıtımlar yapıyoruz. Zaman içinde bu organizasyonumuzu üst seviyeye taşıyacağımıza inanıyorum.”
Haber Merkezi - 2020-12-08