Kanarya Dar Dokuma Yatırımlarını Sürdürüyor


Dar dokuma alanındaki kaliteli üretimiyle sektörün tercih edilen firmalarından biri olan Kanarya Aksesuar, son dönemde üretim ve müşteri hizmetlerine yaptığı yatırımlarla hizmet kalitesini artırdı. Dar dokuma ürünlerinde profesyonel üretim yapan şirket, kordon uçlama hizmetleriyle de tercih ediliyor.
Talepler doğrultusunda yatırımlarına devam edeceklerini belirten firma ortağı Hasan Tahir Özdemir, sektördeki geçmişleri ve çalışmaları hakkında şunları söyledi: “Ben konfeksiyon yan sanayi sektörüne 2000’li yılların başında girdim. Kanarya Aksesuar’ı ise kardeşim Bülent Özdemir ile birlikte 2006 Yılı’nda Güngören’de kurduk. 2020 yılında da aynı bölgede mağazamızı faaliyete geçirdik. Kısa süre önce bir kordon ve uçlama tesisi de kurarak üretimimizi zenginleştirdik. Müşteri portföyümüzde hazır giyim ve eşofman üreticileri yer alıyor. İstanbul’daki tüm tekstil bölgelerine hızlı terminlerle hizmet veriyoruz.”
Müşteriye özel dar dokuma üretimi yaptıklarını ifade eden Hasan Tahir Özdemir: “Dar dokuma, rekabetin önemli derecede yaşandığı bir alan. Biz de Kanarya Aksesuar olarak bu alanda katma değerli üretim yapıyoruz. Lastikten ekstrafora, ekstrafordan şeride kadar, her üründe hem standart, hem de fantazi seçenekler sunuyoruz. 0.5’ten 10 cm.ye kadar değişen bir üretim bandımız var. Tres kordonlarda da iddialıyız. Metal, asetat ve makaron uçlama hizmetleri veriyoruz.” dedi.
İki yeni yatırımın firmalarına ivme kazandırdığının altını çizen Özdemir, ileriye yönelik hedeflerini ise şöyle özetledi: “İki yıl içinde kendi adımıza önemli yatırımlar yaptık. Özellikle cadde üstü bir mağaza açarak toptancı müşterilerimizi artırıp, perakendeci müşteri sayımızı azalttık. Ayrıca metal aksesuar ve fermuar gibi ürünlerimizin de satışları hızlandı. Aldığımız talepler doğrultusunda yatırımlarımızı sürdüreceğiz.”
Haber Merkezi - 2021-09-29