Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

İhracatçı Birliklerinde Başkanlar Güven Tazeledi


Nisan Ayı, ihracatçı birlikleri açısından oldukça hareketli geçti. İHKİB, İTHİB ve İDMİB seçimli olağan genel kurullar gerçekleştirildi. Yapılan seçimlerde İHKİB ve İTHİB’de başkanlar güven tazeleyerek yerlerini korurken, İDMİB’de ise Güven Karaca önümüzdeki dönem için başkanlığa seçildi.

Mustafa Başkan’dan 40 Milyar Dolarlık Hedef                                                         

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) seçimli Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Seçimde Mustafa Gültepe’nin listesi 1.055 oyla yarışı önde tamamladı. Seçim sonrası açıklama yapan Gültepe, hazır giyim ihracatçısının büyük bir olgunlukla tercihini ortaya koyduğunu ifade etti. Genel kurula katılarak oy kullanan tüm delegelere teşekkür eden Gültepe, şunları kaydetti: "Yarış bitti, şimdi çalışma ve birlik zamanı. Bizi geleceğe taşıyacak büyük dönüşüm için yola çıkıyoruz. Orta vadede kilogram birim fiyatımızı 40 dolara, ihracatımızı 40 milyar dolara çıkarma hedefini önümüze koyduk. Bütün çalışmalarımızı bu temelde kurguluyoruz.”

Ahmet Öksüz Dünya’da İlk Üçü Hedefliyor                                                     İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği’nin (İTHİB) seçimli Olağan Genel Kurulu, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Dış Ticaret Kompleksi’nde gerçekleştirildi. Ahmet Öksüz, tek liste olarak girdiği seçimde İTHİB’in Başkanlığı’na seçildi. Seçim sonrası konuşan İTHİB Başkanı Ahmet Öksüz, “Seçim sonuçlarının tüm sektör paydaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. 4 yıl önce gerçekleştirdiğimiz Genel Kurulumuzda sektörümüze bir söz verdik. Sektörümüzü dünyanın en büyük 5 tedarikçisinden biri yapacağız dedik. Bugün ise, dünyanın en büyük beşinci tekstil ihracatçısı olmanın gururunu birlikte yaşıyoruz. Sektörümüze değer kazandıran pek çok faaliyete birlikte imza attık. Yeni dönemde de İTHİB Yönetim Kurulu olarak Türkiye İhracatçılar Meclisimizin öncülüğü ve Ticaret Bakanlığımız destekleriyle Türk tekstili için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Yeni dönemde de en önemli hedefimiz güçlü projelerimizle sektörümüzü en iyi şekilde temsil etmek. İhracatta pazar çeşitliliği sağlayacak heyetlerimiz ve fuarlarımız, katma değer artışı sağlayacağımız projelerimiz ve tanıtım faaliyetlerimiz ile orta vadede dünyanın en büyük ilk 3 ihracatçısından biri olacağız” dedi.


Deri İhracatında Güven Karaca Dönemi Başladı

İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin (İDMİB), Seçimli Olağan Genel Kurulu, Türkiye İhracat Meclisi (TİM) Dış Ticaret Kompleksi’nde gerçekleştirildi. Güven Karaca yeni dönemde İDMİB Başkanlığı’na seçildi. Seçimde Güven Karaca 382 oy ile başkan seçilirken, seçimdeki rakiplerinden Hüseyin Çetin 168 oy aldı.

Haber Merkezi - 2022-04-15