Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

Fermuarın Tam Entegre Üreticisi

Fermuar alanında sektörün tam entegre üreticileri arasında yer alan Fermaş Fermuar Tekstil San. ve Tic. A.Ş., İstanbul Kıraç ve Çorlu’daki tesislerinde gerçekleştirdiği üretimini İstanbul Merter’deki merkeziyle sektöre sunuyor. Naylon, metal ve kemik fermuar alanında da sektöre katkılarını sürdüren. Fermaş, AB Ülkeleri ve Rusya başta olmak üzere, birçok yere ihracat yapıyor.
2020 yılı başında parkurlarını genişleterek sektördeki konumlarını güçlendirdiklerini ifade eden Fermaş A.Ş.’nin ikinci kuşak temsilcisi Nergiz Özhan, firmalarının sektördeki konumu ve faaliyetleri hakkında dergimize şunları söyledi: “Fermaş A.Ş. olarak 1991 yılından bu yana sektöre hizmet veriyoruz. Ağrılıklı olarak ihracatçı hazır giyim üreticilerine hizmet veren şirketimizin müşteri portföyünde ev tekstili, çanta ve ayakkabı üreticileri yer alıyor. İç piyasada önemli bir pazar payına sahip olan Fermaş’ın AB, Eski Doğu Bloğu ve Kuzey Afrika ülkelerine doğrudan ihracatı bulunuyor. Ürün dayanıklılığı ve devamlılığıyla müşterilerine avantaj sağlayan Fermaş Fermuar, Konfeksiyon Yan Sanayicileri Derneği (KYSD) Üyesi olarak da sektöre katkılarını sürdürüyor.”

Fermuar alanında tam entegre üretim yapan sayılı üreticilerden biri olduklarını kaydeden Nergiz Özhan: “Fermaş A.Ş. olarak fermuar konusunda tam entegre üretim yapıyoruz. Çorlu ve Kıraç’taki tesislerimizde yaptığımız imalatımızla ülke ekonomisine önemli katkı sağlıyoruz. Naylon fermuar konusunda oldukça iddialıyız. Kemik ve metal fermuarlarda da iddialıyız. Sektöre ayda yaklaşık 2 milyon metre üretim kapasitesiyle hizmet veren Fermaş Fermuar, bünyesinde yer alan boyahanesiyle de müşterilerine renk konusunda avantaj sağlıyor. Üretimini Oeko-Tex Sertifikası güvencesiyle yapan şirketimiz, sektördeki gelişmeler doğrultusunda butik üretim de yapıyor. Kürsör ve aksesuar boyası ile metal fermuar yüzey işlemleri de tesisimizde yapılıyor. Yıllık 15 milyon metre fermuar üretim kapasitesine sahip olan tesisimizde TSE, Öko-Tex Standart 100, ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi ve Fermaş standartlarına göre üretim yapılmakta ve üretimin her aşamasında kalite denetimi uygulanmaktadır.” Pandemi döneminin üretimlerine yeni bir yön kazandırdığını belirten Özhan, konuşmasını şöyle tamamladı: “Pandemi sürecinde yarı zamanlı çalıştığımız dönemler oldu. Ancak bu dönemde tulum ve ceset torbalarında kullanılan tip 5 polyester fermuar imalatımız hız kazandı. Bu ürünümüzü yerli ve yabancı birçok üreticiye sunduk. Makine parkurumuzu bu yılın başında genişleterek kapasitemizi artırdık. Fermaş olarak gelişmelere göre yatırımlarımızı sürdüreceğiz.”
Haber Merkezi - 2023-02-14