Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

Fashionist Dünyanın Ziyaretçisini Ağırladı

Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD) iş birliği ve KOSGEB desteğiyle düzenlenen Abiye, Gelinlik, Damatlık ve Moda Fuarı CNR Fashionist, 19-21 Kasım 2019 tarihleri arasında CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleşti. Aksesuar Dünyası Dergisi olarak katılımcısı olduğumuz fuarı üç gün boyunca takip ettik. İhvan Taş ve Moda Etiket, fuarda sektörü temsil ettiler. Fuar, bu yıl yerli ve yabancı olmak üzere 15 binin üzerinde profesyonel ziyaretçiyi ağırladı.

TİM’den Moda Fuarı Sözü

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, fuarın açılışında yaptığı konuşmada, tekstil sektörünün geleceğine inandıklarını söyledi. Gülle, "Sektörün temsilcileri, İstanbul Moda Fuarı için burada destek sözü verdi. Biz de TİM olarak sözün arkasındayız ve elimizden geleni yapacağız. Bu ülkenin ihracatının çıtasını yukarı çıkarmak için çaba sarf eden tüm temsilcilerimize teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Daha Fazla Üretim ve İhracata İhtiyacımız Var

İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gültepe ise "Türk hazır giyim sektörü olarak Türkiye'nin geçmişinde vardık, bugün varız, yarın da var olacağız. İHKİB olarak İstanbul Moda Fuarı'nı gerçekleştirmek için elimizden geleni yapacağız. Türkiye'nin daha fazla üretime ve ihracata ihtiyacı var" dedi. Dünyanın Dört Bir Yanından Ziyaretçi Geldi Fashionist, dünyanın dört bir yanından katılımcı ve ziyaretçileri tek çatı altında buluşturdu. 3 günde 15.000’in üzerinde ziyaretçinin ağırlandığı fuarda, yerli ve yabancı 100’ün üzerinde firmanın 500’ün üzerinde markasına ait 2020 yılının gelinlik, damatlık, takım elbise, abiye ve şık giysileri sergilendi. Amerika, Avrasya, Orta Doğu, Uzak Doğu ve Kuzey Afrika’dan profesyonel alıcıların katıldığı fuarda, 70 ülkeden 800 kişilik alım heyeti de yer aldı. Sektör fuarda yapılan B2B iş görüşmeleriyle 2 milyar dolarlık ihracatın kapısını da aralamış oldu. Fuar süresince dünyaca ünlü 59 firma özel defileler düzenledi. Miss Turkey ve Best Model Turkey modellerin katılımıyla düzenlenen defileler, birbirinden renkli görüntülere sahne oldu
Haber Merkezi - 2020-12-08