Bize Ulaşın

0 532 799 78 18
0 212 555 94 94

Ezgi Metal’den Avrupa Standartlarında Hammadde

Zamak hammadde alanında Avrupa standartlarındaki kaliteli üretimiyle sektörümüzdeki özellikle metal aksesuar imalatçılarının tercih ettiği firmalarından biri olan Ezgi Metal, İstanbul Topçular’daki tesisinde faaliyetlerini sürdürüyor. Kapı kolu- kulp, mobilya aksesarları, otomotiv, pvc, menteşe, armatür, ve kilit üretimi gibi çeşitli sektörlere hitap etmesinin dışında; düğme, rivet, elcik ve birçok metal aksesuar üreticisine sunduğu kaliteli zamak hammadde ile sektörümüzdeki imalatçılara avantaj sağlayan firma zamak hammaddenin yanı sıra, gelen talepler doğrultusunda çinko, nikel ve bakır tedariki de gerçekleştiriyor. Hammaddede kaliteden taviz vermeden çalışmalarını sürdürdüklerini ve Avrupa Standartları’na uygun kurşun oranlarıyla sektöre hizmet verdiklerinin altını çizen Ezgi Metal’in Ortağı Atilla Önek, sektördeki konumları, faaliyetleri ve hedeflerine yönelik sorularımızı şöyle yanıtladı: 

Ezgi Metal’in günümüze geliş süreci ve sektördeki konumu hakkında bilgi verir misiniz?

Ezgi Metal’i ortağım Fırat Önek ile birlikte 1998 yılında 20 yıllık tecrübe ışığında, Eyüp Topçular’da kurduk. Zamak ve çinko külçe satışı ile başlamış olduğumuz bu yolculuğa daha sonra sektördeki ihtiyaç ve müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda nikel anod ve bakır anotu da ekleyerek devam ettik. İthalat hacmimizin artmasıyla satışlarımız da günden güne büyüyerek, bugünlere geldik ve sektördeki yerimizi aldık.

Siz birçok sektörün yanı sıra, metal aksesuar imalatçılarına da hammadde sunuyorsunuz. Aksesuar sektörüne yönelik ürünleriniz nelerdir?

Özellikle ihracatçı tekstil firmalarına yönelik aksesuar üretimi yapan firmalar tarafından tercih edilen, Avrupa Standartları’ndaki kurşun testinden geçebilen zamak ham madde satışı yapıyoruz. Hızlı temrin ve kaliteli ürünlerimizle ülkenin %70’ini kapsayan çeşitli şehirlerdeki müşterilerimize vermiş olduğumuz hammadde desteği sayesinde, müşteri memnuniyeti sağlıyoruz. 

Ezgi Metal’in geleceğe yönelik hedefleri nelerdir?

Sektörde geçirdiğimiz 20 yıl içinde sözünün arkasında duran hizmet anlayışını benimsedik ve malzeme kalitesine her zaman önem verdik. Sektöründe öncü bir firma olmaya çalışarak, kalitesini Avrupa Standartlarına uygun bir şekilde sürdürmek, müşterilerinin memnuniyetini arttırarak daha kaliteli ürünler sunmaya çalışmak ve en önemlisi, adımızı markalaştırarak müşterilerimizle daha iyi iş ortaklıkları kurmak ana hedeflerimizi oluşturuyor. Kendi alanımızda entegre hizmet vererek, yapacağımız yatırımlarla sektördeki konumumuzu güçlendireceğiz.
Haber Merkezi - 2020-11-07