Eren Fisto Yabancı Müşterilerini Artıracak

Dantel, güpür ve fisto alanındaki kaliteli üretimiyle sektörün tecrübeli firmaları arasında yer alan Eren Fisto, İstanbul Mercan’daki mağazasında faaliyetlerini sürdürüyor. Fisto, güpür, brode, yaka ve tül gibi ürünlerde geniş desen ve renk seçeneği sunan firmanın bavul ticareti yoluyla Rusya, Cezayir ve Fas gibi ülkelere ihracatı bulunuyor.
Önümüzdeki süreçte yurtdışı faaliyetlerini artırmayı planladıklarını belirten firma kurucusu Hüseyin Eren, faaliyetleri ve sektördeki geçmişleri hakkında şu bilgileri verdi, “Eren Fisto, 1991 yılında İstanbul’da kuruldu. Halen faaliyetlerini Mercan’daki merkez ofisinden yürüttüğümüz şirketimiz, kaliteli ürünleriyle beğeni topluyor. Müşteri portföyünde hazır ve iç giyimin yanı sıra, ev tekstili üreticileri ve aksesuar toptancılarına yer veren firmamızın Rusya, Fas, Cezayir, Romanya ve Bulgaristan gibi ülkelere ihracatı bulunuyor.”
Ürün numunesi teslimatlarını 15 gün içinde yaptıklarını kaydeden Hüseyin Eren, “Eren Fisto, öncelikle müşteri memnuniyetini dikkate alan bir firmadır. Pamuk ve polyesterden fisto, güpür, brode, yaka ve tül sunan şirketimiz, bu alanda günün modasını yansıtıyor. Geniş desen seçeneğiyle koleksiyonlarda katma değer oluşturan Eren Fisto, renk konusunda geniş seçenek sunuyor” dedi. Yurtdışında daha etkin olmayı amaçladıklarını belirten Eren, ileriye yönelik hedeflerini şöyle özetledi: “Biz sektörde geçirdiğimiz 30 yıl içinde birçok tecrübe edindik. Gördüğümüz kadarıyla güvenilir insan sayısı gün geçtikçe azalıyor. Biz bu durumda iç piyasadan daha çok yurtdışında müşteri edinmek amacındayız. Şartlar bu yönde gidecek olursa, işimize yatırımda bulunacağız.”
Haber Merkezi - 2021-02-08