Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

Diyarbakır Fabrikasıyla Kapasite ArtırdıFermuar alanında sektörün tam entegre üreticileri arasında yer alan Fermaş Fermuar A.Ş., Diyarbakır Tekstil OSB’ye kurduğu yeni fabrikasıyla kapasite büyüttü. İstanbul Kıraç ve Çorlu’daki tesislerine ek olarak kurulan Diyarbakır’daki fabrikanın ürünleri, Fermaş’ın Merter’deki mağazası ile sektöre sunuluyor. Naylon, metal ve kemik fermuar alanında da sektöre katkılarını sürdüren Fermaş, AB Ülkeleri ve Rusya başta olmak üzere, birçok yere ihracat yapıyor.

Yeni Yatırımlarıyla İlracatını Artıracak

Yeni yatırımları ve fuar katılımlarıyla birlikte ihracatlarını daha da artıracaklarını ifade eden Fermaş A.Ş.’nin ikinci kuşak temsilcisi Nergiz Özhan, firmalarının sektördeki konumu ve faaliyetleri hakkında dergimize şunları söyledi: “Fermaş A.Ş. olarak 1991 yılından bu yana sektöre hizmet veriyoruz. Ağrılıklı olarak ihracatçı hazır giyim üreticilerine hizmet veren şirketimizin müşteri portföyünde ev tekstili, çanta ve ayakkabı üreticileri yer alıyor. İç piyasada önemli bir pazar payına sahip olan Fermaş’ın AB, Eski Doğu Bloğu ve Kuzey Afrika ülkelerine doğrudan ihracatı bulunuyor. Ürün dayanıklılığı ve devamlılığıyla müşterilerine avantaj sağlayan Fermaş Fermuar, Konfeksiyon Yan Sanayicileri Derneği (KYSD) Üyesi olarak da sektöre katkılarını sürdürüyor.”

Fermuarda Tam Entegre Üretim Yapıyor

Fermuar alanında tam entegre üretim yapan sayılı üreticilerden biri olduklarını kaydeden Nergiz Özhan: “Fermaş A.Ş. olarak fermuar konusunda tam entegre üretim yapıyoruz. Çorlu ve Kıraç’taki tesislerimizde yaptığımız imalatımızla ülke ekonomisine önemli katkı sağlıyoruz. Başta naylon olmak üzere, kemik ve metal fermuarlarda iddialıyız. Yüksek kapasitesiyle sektöre hizmet veren Fermaş Fermuar, bünyesinde yer alan boyahanesiyle de müşterilerine renk konusunda avantaj sağlıyor. Üretimini Oeko-Tex Sertifikası güvencesiyle yapan şirketimiz, sektördeki gelişmeler doğrultusunda butik üretim de yapıyor. Kürsör ve aksesuar boyası ile metal fermuar yüzey işlemleri de tesisimizde gerçekleştiriliyor. Tesisimizde TSE, Öko-Tex Standart 100, ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi ve Fermaş standartlarına göre üretim yapılmakta ve üretimin her aşamasında kalite denetimi uygulanmaktadır” dedi.
Yeni tesislerinin sektöre önemli katkı sağlayacağını ifade eden Özhan: “Diyarbakır, devlet tarafından yatırım teşviki sağlanan şehirler arasında yer alıyor. Ayrıca firmamızın kurucusu babam Şerif Özhan’ın da bu şehirde bir yatırım hedefi geçmişten bu yana bulunuyordu. Biz de bu hususları dikkate alarak yatırımımızı gerçekleştirmiş olduk. Bu yılın son çeyreğinde gerçek kapasitesine ulaşacak olan yeni tesisimiz, ihracatımız için büyük önem taşıyor. Ayrıca KYSD tarafından düzenlenecek olan Trend İnovasyon Etkinliği ve Almanya Ispo Munich Fuarı’na katılarak yurtiçi ve yurtdışı müşteri sayımızı artıracağız.”
Haber Merkezi - 2023-02-14