Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

Derneklerde Yeni Yönetim Yeni Vizyon


Sektörümüzün önde gelen dernekleri pandemi sürecine rağmen Mart ve Nisan aylarında olağan genel kurullarını gerçekleştirdiler. Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD), Türkiye Triko Sanayicileri Derneği (TRİSAD), Osmanbey Tekstilci İş İnsanları Derneği (OTİAD) ve İstanbul Nakış Sanayicileri Derneği (İNSAD), yaptıkları olağan genel kurulu sonucu yeni yöneticilerini belirlediler. Yapılan seçimlerde OTİAD’a ilk kez bir kadın başkan seçilirken, TGSD’de ise ilk kez ikili başkan sistemine geçildi. STK’larda Yeni yönetimler, yeni bir vizyon ile işbaşı yaparak, görevde kalacakları döneme ilişkin yol haritalarını oluşturmak için kolları sıvadılar.

TRİSAD Yine Mustafa Balkuv Dedi

TRİSAD, 13. Olağan Genel Kurulu, 25 Mart 2021 tarihinde derneğin Giyimkent’teki merkezinde gerçekleşti. Tek listeyle seçim yapılan kurulda yıllardır derneğe büyük emeği geçmiş olan ve uzun süredir başkanlık görevini yürüten Mustafa Balkuv, yeniden başkanlığa seçildi. Seçimden sonra bir konuşma yapan Balkuv, “TRİSAD olarak 13.Genel Kurulu’muzu gerçekleştirdik. Adeta vakıf gibi çalışan, her dönem çıtayı daha da yukarıya taşıyan derneğimiz, yeni dönemde de 27 yıllık geleneğine uygun olarak sektörümüze ve ülkemize katkı sağlamaya devam edecek” dedi.


OTİAD İlk Kadın Başkanını Seçti

Osmanbey Tekstilci İş İnsanları Derneği’nin 11. Genel Kurulu yeterli çoğunlukla gerçekleştirildi. 25 Mart 2021 tarihinde İstanbul’da yapılan seçimde Eda Arpacı oy çokluğu ile başkan seçildi. 2018- 2020 döneminde başkanlık yapan ve birçok ilke imza atan Rıdvan Kandağ yönetimi bu genel kurul ile görevi OTİAD’ın ilk kadın başkanına devretmiş oldu. Oylamanın ardından planlarını açıklayan yeni başkan Eda Arpacı, yenilikçi vizyonla çalışmalara devam edeceklerinin altını çizerek, “Dijitalleşerek güçleneceğiz” güçleneceklerini ve Kandağ’dan devraldığı başkanlık bayrağının yeni projelerle devam edeceğini açıkladı. OTİAD yeni dönem yönetim kurulu 2. ve 3. kuşaktan oluşuyor.


İNSAD Zafer Başkan ile Devam Ediyor

İNSAD ise 14. Olağan Genel Kurulu’nu, 31 Mart 2021 tarihinde TRİSAD Genel Merkezi’nde gerçekleştirdi. Tek listeyle gidilen seçimde, önceki dönemde görev yapan Zafer Özbilge, yeniden başkanlığa seçildi. Seçim sonucuna göre Muzaffer Yüksel, Osman Sevim, Alican Döne, Ömer Karaca, Ali Bozkan ve Metin Çetinkaya asil üye olarak görev yapacaklar. Erol Çınar, Günay Kaba, Hakan Ertunç, İhsan Sabah, Kenan Göçer, Cihan Karaman ve Rasim Başoğlu ise yedek üye olarak seçildiler. Mahmut Özyavuz, Yako İbrahimol ve Ahmet Nisanyeri’nin denetleme kurulu asil üyesi olarak seçildiği Genel Kurul sonucuna göre, Bayram Gündüz, Dursun Söyler ve Kemal Genç ise, Denetleme Kurulu Yedek Üyesi olarak görev alacaklar.


TGSD İkili Başkanlık Sistemine Geçti

TGSD’nin 23. Olağan Genel Kurulu, 2 Nisan 2021 tarihinde İstanbul’da yapıldı. Yeni dönemde yapılan değişiklikle derneğin ikili başkanlık sistemi ile yönetilmesine karar verildi. Derneğin, bu kararı salgın sürecinde dayanışmayı, sinerjiyi, güç birliğini artırmak, sektörün çıkarlarını yurt içi ve yurt dışında daha etkili savunmak için aldığı açıklandı. Salgının devam ettiği ve tedarik zincirindeki kopmalar nedeniyle sektörün ağır sorunlarla karşı karşıya kaldığı dönemde TGSD’de başkanlık görevini Ramazan Kaya ve Sanem Dikmen birlikte yürütecek.
Haber Merkezi - 2021-04-25