Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

Dar Dokumada Sürdürülebilir Ürünler Sunuyor


Dar dokuma alanındaki kaliteli üretimiyle tercih edilen firmalar arasında yer alan Hedef Tekstil Dar Dokuma, İstanbul Topkapı’daki tesisi ve Güngören’deki mağazasında faaliyetlerini sürdürüyor. Dönüşümlü ipliklerden ürettiği balıksırtı ve ekstraforda sektöre katma değerli seçenekler sunan firma, kordon ve özel şeritlerde de da iddialı.
Üretimlerini sürdürülebilir bir vizyonla genişleterek hedef büyüttüklerini belirten firma sahibi İsmail Gecebegi, bu alandaki faaliyetleri hakkında şunları söyledi: “Hedef Dar Dokuma’nın sektördeki geçmişi 90’lı yıllara dayanır. Firmamız, konfeksiyon üreticilerinin yanı sıra, çanta, kemer ve ayakkabı sektörlerine de hizmet veriyor.

İstanbul dışında Ankara ve İzmir’deki taleplere de cevap veren Hedef Dar Dokuma, ürün kalitesine büyük önem veriyor.” Müşteriye özel bir üretim politikası izlediklerini kaydeden Gecebegi: “Hedef Dar Dokuma, kendi alanında tanınan üreticiler arasında yer alıyor. Balıksırtı ve ekstraforda birbirinden renkli seçenekler sunan şirketimiz, kordon ve özel şeritlerde de büyük talep görüyor. Üretimini çift vardiyalı çalışma sistemiyle yapan Hedef Tekstil, ayda 3 milyon metre üretim yapıyor. Boyama, apre ve fixe hizmetleri de sunan şirketimiz, ürün numunelerini 1 ile 3 gün arasında teslim ediyor” dedi.
Üreticilerin azalan kar marjlarıyla birlikte yeniliklerini artırmayı tercih ettiklerine dikkat çeken firma sahibi hedefleri hakkında ise şöyle konuştu: “Hedef Dar Dokuma olarak özellikle son üç yılda büyük gelişmeler kaydettik. Önce imalat parkurumuzu son teknolojiye sahip makinelerle donattık ve geçen yıl Güngören’de bir mağaza açtık. Pandemi başlangıcı öncesinde üretimimizde de bir değişiklik yaparak dönüşümlü polyester iplikleri imalatımızda kullanmaya başladık. Yüzde yüz organik pamuk ipliğini de üretim Bandımıza ekledik. Böylece ihracatçı hazır giyim firmalarına uygun üretim yapmaya başladık. Yaz sezonu için genelde işler durgun geçer diye düşünülür. Ama bizim işlerimiz oldukça iyi durumda. O nedenle altıncı aydan dokuzuncu aya kadar iş yaparız diye düşünüyorum. Salgının atlatılması ile birlikte yatırımlarımızı artıracağız.”
Haber Merkezi - 2021-07-13