Dünyaya Gelinlik Modası Sunduk


İzmir’den dünya modasına yön veren IF Wedding Fashion, 16-19 Kasım 2021 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleşti. İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde; Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) partnerliğinde, İZFAŞ tarafından düzenlenen IF Wedding Fashion, yurtiçi ve yurtdışından ziyaretçileri ağırladı. Fuarda yapılan tasarım yarışmaları sektörün geleceği için umut oldu.

Ünlü Mankenler Podyuma Çıktı

Tasarım kenti İzmir’in modaya yön veren fuarının açılışı, 12. Gelinlik Tasarım Yarışması Final Defilesi ile başladı. Açılışın ardından gün boyu devam eden defileleri ile nefes kesen fuarın ilk günü, Cihan Nacar Gala Defilesi ile yeni bir boyut kazandı. Ünlü moda tasarımcısı, fuara özel hazırladığı “Mystery Garden” isimli koleksiyonu ile moda severleri büyüledi. Tasarımlarında ilklere imza atan Nacar, 30 parçadan oluşan koleksiyonunda bu kez de IF Wedding Fashion İzmir için ilk gelinlik parçasını üretti. Cihan Nacar’ın vazgeçilmez modellerinden Tülin Şahin’in taşıdığı couture bikini ile başlayan defilede, tasarımcının fuara özel hazırladığı ilk gelinliğini Şevval Şahin taşıdı.Güzelliği ile göz kamaştıran Çağla Şikel ise, defilenin kapanışını gerçekleştirdi.

Bine Yakın Gelinlik Tasarımı Görücüye Çıktı


IF Wedding podyumları canlı renklerin ağırlıkta olduğu, bine yakın tasarımın görücüye çıkarıldığı bir moda serüvenine dönüştü. Birbirinden şık tasarımların kendine yer bulduğu defileler, 2022 modasına trend olacak renklerin mesajını verdi. Fuarın ikinci günü de 6 defile gerçekleşti. Ümit Collection, Seren Moda, In Couture, Lıoness firmalarının solo defileleri, World of the Fashion Show karma defileleri ve Wedding Style Show karma defilesi gerçekleşti. World of the Fashion karma defilesinde tasarımları taşıyan modeller arasında Demet Şener, Ece Gürsel, Gizem Özdilli, Özge Ulusoy, Sema Şimşek ve Şevval Şahin vardı.IF Wedding Fashion İzmir üçüncü gününde; Alamo ve La Marie firmalarının solo defilelerine, 11. Gelinlik Tasarım Yarışması birincisi Zehra Zayrek Performans Defilesi’ne ve EİB Moda Tasarım Yarışması Final Defilesi’ ne ev sahipliği yaptı.
Haber Merkezi - 2021-12-02