Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

Dünyanın Moda Tedarikçisi Bursa da BuluştuBursa’da ilk kez düzenlenen TEKSTECH İplik, Brode, Tekstil Aksesuarları, Nakış İşleme ve Kumaş Baskı Teknolojileri 09-11 Haziran’da Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde (AKKM) düzenlendi. TEKSTECH Bursa Fuarı’nda; Fransa, İtalya, İngiltere ve Amerika gibi dünyanın moda markalarına ürün tedarik eden yerli 70 firmanın yanı sıra, Hindistan iplik firması da ürünlerini tanıttı.
Başta bebe ve çocuk giyimciler olmak üzere, tekstil, hazır giyim, ev tekstili, kumaş, brode, ayakkabı, otomotiv, mobilya gibi birçok sektörde kullanılan iplik, kumaş, tekstil aksesuarları, işleme, baskı teknolojileri alanlarında faaliyet gösteren dünyaca tanınmış yerli markaları Bursalı imalatçılar ile buluştu.

İplik, Kumaş, Aksesuar ve Baskı Teknolojisindeki Yenilikler TanıtıldıTEKSTECH Fuarı’nda, örme ve dokuma kumaş imalatında kullanılan her türlü pamuk, polyester ve karışımlı iplikler,  giyim imalatında kullanılan her türlü örme ve dokuma kumaşlar, hazır giyim, otomotiv, ayakkabı, ev tekstili ve mobilya imalatında kullanılan her türlü düğme fermuar, etiket, metal aksesuar, dar dokuma, dantel, brode, askı, barkod sistemleri ve baskı sistemlerindeki en son yenilikler ziyaretçilere tanıtılacak. Fuarda, dönüştürülmüş elyaf ile üretilmiş iplik ve kumaşların yanı sıra, doğaya zarar vermeyen ekolojik dar dokuma, brode ve dantel gibi ürünler de sergilendi.

"Modaya Katma Değer Katan Firmaları Buluşturuyoruz"Termin Fuarcılık Genel Müdürü  Levent Kayıkçı “Bu organizasyonun en önemli özelliği modaya katma değer katan firmaları buluşturması. Bir koleksiyon oluşturmak istediğinizde buna katma değer katmak için dönüşümlü, kaliteli bir konsept oluşturmanız gerekiyor. İşte bu nedenle biz fuarımızın sloganını ‘Modanın bileşenleri Bursa’da buluşuyor’ diye oluşturduk ve buraya iplikten kumaşa, kumaştan aksesuara, aksesuardan baskı teknolojilerine kadar dünyanın tanıdığı yerli firmalarımızı getirdik” dedi. Bursa’nın tekstil ve çocuk giyim başta olmak üzere hazır giyimin birçok alanında sadece ülkemize değil dünyanın birçok ülkesine ürün gönderdiğini ifade eden Levent Kayıkçı “Bu fuar koleksiyonlarında katma değer oluşturmak isteyenlerin mutlaka gezmesi gereken bir organizasyon.  O nedenle bunu her yıl daha da geliştirerek yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.Fuarda yer alan Şirikçioğlu Grup Pazarlama Müdürü Yasemin Toprak, “Biz 55 ülkeye direkt ihracat yapan bir şirket olarak aydınlık yarınlar için yatırımlarımıza devam ediyoruz. Bu yıl şirketler grubumuzun 3 firması ile birlikte ISO 500’de yerimizi aldık. Kahramanmaraş ve Kayseri’de iplik işletmelerimizle fark yaratmaktayız” diye konuşurken, Narteks Firma Temsilcisi Hacı Mehmet Narlı “2022 yılı itibariyle 900 ton ring ipliği, bin 200 ton kompakt iplik ve 3 bin 600 ton openet ipliği üretim kapasitemiz var. Fuar, şirketimizi Bursa’ya tanıtmak için güzel bir fırsat oldu. Burada güzel insanlarla tanıştık ve ilişkiler geliştirdik” dedi.

KYSD Trend İnovasyon Etkinliği ilk kez Bursa’da Yapıldı

Fuarda ayrıca Konfeksiyon Yan Sanayicileri Derneği (KYSD) 7 kez İstanbul’da düzenlediği Tekstil Aksesuarları Trend ve İnovasyon Etkinliğinin 8’incisini de ilk kez Bursa’da organize etti. Tekstil, giyim, ev tekstili, otomotiv, mobilya, ayakkabı sektörleri gibi birçok alana yan sanayi üretimi gerçekleştiren KYSD üyeleri 8’inci Trend İnovasyon Etkinliği’nde dünyanın ünlü markalarının tercih ettiği sürdürülebilir aksesuarları sergiledi. Etkinlikte sedef, korozo kokonat gibi doğal hammaddelerden yapılmış düğme aksesuarların yanı sıra bebe ve çocuk giyiminde daha çok Avrupa’nın tercih ettiği tamamen pamuktan üretilmiş düğme, Türkiye’de ilk defa üretilen plastik çıtçıt gibi yenilik içeren ürünler, imalatçılara tanıtıldı. 
Haber Merkezi - 2023-08-10