Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

Dünya Gelinlik Modasına İzmir Damgası

Sadece ülkemizin değil dünyanın gelinlik modasına da yön veren fuarlardan biri olan If Wedding Fashion İzmir 2020, 21-24 Ocak 2020 tarihleri arasında İzmir'de gerçekleşti. Bu fuarla eş zamanlı olarak 21-23 Ocak 2020 tarihleri arasında yapılan ve deri giyimdeki yenilikleri sunan Leather & More Fuarı’da büyük ilgi gördü. İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) partnerliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen fuarın açılışına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Ertuğrul, MHGF Başkanı Hüseyin Öztürk ve birçok sektör temsilcisi katıldı. Aksesuar Dünyası Dergisi olarak katılımcıları arasında yer aldığımız If Wedding Fuarı’nı yerli ve yabancı birçok profesyonel ziyaret etti. ABD, Hong Kong, Hindistan, Lübnan, Romanya ve Rusya’dan katılımcılar fuarda yer aldı. Sun Kılıf, MK Moda ve Sky Label, fuarda yan sanayi sektörünü temsil ettiler.

Hazır Giyim ile İhracata Katkı

EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Ertuğrul, fuarın 14'üncü açılış töreninde yaptığı konuşmada 203 katılımcı ile birlikte gerçekleşen fuarın sektöre yön vereceğini vurguladı. Moda ve hazır giyim sektörünün ihracatını arttırmak için katma değeri yüksek ürünlere yöneldiğini ifade eden Ertuğrul, "İzmir ve Türkiye gelinlikleri tasarımı ve kalitesiyle Avrupa ve dünyada aranılır hale gelmiştir. Bu fuar dünyanın önde gelen fuarlarından birisidir. Fuarımızı 2019 yılında 85 ülkeden 21 binden fazla alıcı ziyaret etti. Bu yıl da 80'den fazla ülkeden profesyonel alıcı geliyor. Türkiye'nin ihracatı 2019 yılında 180 milyar 468 milyon oldu. Hazır giyimde ise 17 milyar 700 milyon ihracat yapıldı. İhracatta gelinlik sektörüne de büyük önem veriliyor. Bu fuar ülkemize her yönüyle katkı sağlıyor" dedi.

İzmir’in Katma Değerini Artırıyor

Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Başkanı Hüseyin Öztürk de açılışta yaptığı konuşmada bir üst çatı kuruluşu olarak Moda Federasyonu'nun 15 ilde örgütlendiğini belirterek: "Biz Federasyon olarak birlikte hareket ederek sektöre katkı sağlamak istiyoruz. Gelinlik alanında ülkemizin en büyük fuarı olan If Wedding Fashion, sadece sektörün  değil, İzmir'in de katma değerini arttırıyor. Hazır giyimin petrolü gelinliktir, abiyedir yani İzmir'dir" şeklinde konuştu.

Fuarda, katılımcılara ve ziyaretçilere
ücretsiz  dağıtılan dergimiz büyük ilgi gördü.
Haber Merkezi - 2020-12-08