Bize Ulaşın

0 532 799 78 18
0 212 555 94 94

Düğme ve Aksesuarın Tanınan İthalatçısı


İthal aksesuar alanında sektörün tanınan firmaları arasında yer alan Fora Düğme Aksesuar ve Tekstil Ürünleri, Merter’deki mağazasında faaliyetlerini sürdürüyor. Polyesterden plastiğe, metalden metalizeye kadar, her türlü düğme ve tokada sektöre katma değerli seçenekler sunan firma, broş, kolye ve arma gibi aksesuarlarda da iddialı. Sektördeki konumlarını koruyarak yollarına devam etme düşüncesinde olduklarını belirten firma sahibi Tamer Solar, faaliyetleri hakkında şu bilgileri verdi: “Biz Fora Düğme’yi Nalan Solar ile birlikte 2008 yılında Merter’de kurduk. Müşteri portföyünde genellikle ihracatçı hazır giyim üreticilerine yer veren şirketimiz, geçtiğimiz aylarda yine aynı bölgede açtığı şubesiyle müşterilerini daha rahat bir ortamda ağırlamaya başladı. Çin’den düzenli olarak ithalat yapan Fora Aksesuar, Bulgaristan, Ukrayna ve Arap Ülkeleri’ne ihracat da yapıyor.”
 Talebe göre düğme boyama ve markalama hizmetleri de sunduklarını kaydeden Tamer Solar: “Biz düğme ağırlıklı hizmet veren bir firmayız. Polyesterden plastiğe, metalden metalizeye kadar, her türlü düğme ve tokaya çeşitlerimiz arasında yer veriyoruz. Bu alandaki üretimiyle de sektöre katkısını sürdüren Fora Düğme, özel ürün numunelerini aynı gün içinde teslim ediyor. Yılda iki kez koleksiyon hazırlayan şirketimiz, ithal metal aksesuar, broş, kolye ve arma gibi aksesuarlarda da farkını ortaya koyuyor” dedi.
 İthalatçı firmaların dolar’daki artış ve ek vergilerden olumsuz etkilendiğine dikkat çeken Solar, şöyle bir değerlendirmede bulundu: “Bugünkü piyasa koşullarını değerlendirirken aklıma ‘Eski işler yok artık” demekten başka bir şey gelmiyor. Biz bugüne kadar yaptığımız aksesuar ithalatıyla sektöre hem katma değerli, hem de farklı ürünler kazandırdık. Ancak Dolar’daki artış ve ek vergiler ile birlikte fiyat tutturma konusunda sorunlar yaşamaya başladık. Bu koşuklara pandemiyi de ekleyecek olursak daha da dikkatli bir şekilde işimizi yürütmek zorundayız. Merter’de bulunmamız ve ithalatımızı belli bir araştırmadan sonra yapıyor oluşumuz, bize her koşulda avantaj sağladığı için biz yine de bu şekilde devam edeceğiz. Her ne kadar kredi faizler düşmüş olsa da, bu durum ağırlıklı olarak inşaat sektörüne yaradı. Tekstil ve hazır giyime daha fazla destek verilmesi gerekiyor.”
Haber Merkezi - 2021-02-28