Warning: Undefined array key "cikis" in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/ust.php on line 42

Warning: Undefined array key "firmacikis" in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/ust.php on line 121
Ayakkabı Yan Sanayinde Milli Seferberlik Vurgusu

Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

Ayakkabı Yan Sanayinde Milli Seferberlik VurgusuUluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı AYSAF, sektörün çatı kuruluşu Ayakkabı Yan Sanayicileri Derneği AYSAD ve Artkim Fuarcılık işbirliği ile bu sene 69’uncu kez kapılarını açtı. Fuar, 15-18 Kasım 2023 tarihinde İstanbul’da gerçekleşti. Yoğun katılımın dikkat çektiği organizasyonda ayakkabı yan sanayicileri, milli seferberlik vurgusu yaptı.

“Yerli ile Yere Basın”
                 
Sektöründe, Avrasya’nın 1 numaralı, Avrupa’nın ise 2’inci en büyük fuarı olan AYSAF’a dünyanın dört bir yanından gelen 371 firma katıldı. Açılışta konuşan AYSAF Yönetim Kurulu Başkanı Sait Salıcı, “2022 yılında dünya ayakkabı üretimi bir önceki yıla göre yüzde 7.6 artışla 23.9 milyar çifte ulaştı. Dünyadaki ayakkabı üretiminin yüzde 88’i 10 ülkeden oluşan bir grup tarafından gerçekleştiriliyor. Türkiye 378 milyon çift ile 4’üncü sırada. Ayakkabı gibi emek yoğun endüstriler gelişirken artan işgücü maliyetleri karşısında yenik düşmemek için otomasyonu artırmak zorunda. Son derece kapasiteli üreticilerimiz var. Müşterinin kaçmaması için kalite ve istikrar sorunlarını çözmemiz ve katma değerli ürünlere yönelmemiz gerekiyor” dedi. Milli seferberlik ilan edilmesi gerektiğini vurgulayan Salıcı, “Yerli ile yere basın. Ben evdeki yerli olmayan bütün ayakkabıları attım. Herkes en az iki yıl aynı şekilde davranır, yerli mallara önem verirse sektörümüzdeki sorunları çok daha rahat aşacağımıza inanıyorum” diye konuştu. 

Atatürk’e Vurgu Yaptı
                     
AYSAF Başkanı sözlerini Atatürk’ün “Türk malı alınız, Türk malı kullanınız. Türk parası Türk toprağında kalsın” diyerek tamamladı. Fuarın açılışında konuşan ARTKİM Fuarcılık Kurucu CEO’su Cengiz Yaman ise, AYSAF fuarına bu yıl 23 bin metrekarelik alanda 55’i yabancı olmak üzere 371 firmanın katılım gösterdiğini belirterek, “Daha çok yabancı ziyaretçi ve katılımcı çekmek için Portekiz’den İtalya’ya, Almanya’dan Rusya’ya, Özbekistan, Polonya, Dubai, Mısır, İran gibi ülkelere giderek fuarlara katılarak, tanıtımlar gerçekleştirdik. Bu çalışmalarımız neticesinde uzun yıllardan sonra İtalya, Almanya, İspanya, Hindistan, Tayvan gibi ülkelerden katılımcılarda fuarımızda yerlerini aldılar” diye konuştu.

Haber Merkezi - 2023-12-24


Warning: Undefined array key "HTTP_CLIENT_IP" in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/alt.php on line 63

Warning: gethostbyaddr(): Address is not a valid IPv4 or IPv6 address in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/alt.php on line 63

Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/alt.php on line 66