Warning: Undefined array key "cikis" in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/ust.php on line 42

Warning: Undefined array key "firmacikis" in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/ust.php on line 121
Almanya’da Üçlü Fuar Güçlü Sinerji Yaratacak

Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

Almanya’da Üçlü Fuar Güçlü Sinerji Yaratacak

Ünlü Alman fuar organizasyonu şirketi Messe Frankfurt, bugüne kadar yaptığı başarılı etkinliklere, salgın dönemine özel büyük bir projeyle bir yenisini ekliyor. Messe Frankfurt, 4 - 7 Mayıs 2021 tarihleri arasında endüstri, ticaret, tasarım, bilim ve araştırmanın önde gelen temsilcilerini aynı anda ve yerde bir araya getirmek için Heimtextil, Techtextil ve Texprocess ile güçlerini birleştirdi. Yeni fuar, üçlüsünün güçlü bir sinerji oluşturacağına kesin gözüyle bakan Messe Frankfurt Tekstil ve Tekstil Teknolojileri Başkan Yardımcısı Olaf Schmidt, bu yeni organizasyon yapısının mevcut planlama durumu ve görünümü hakkındaki soruları şöyle yanıtladı:

Heimtextil, Techtextil ve Texprocess üçlüsünün Mayıs 2021'de başarılı bir şekilde düzenlenebileceği kararını nasıl aldınız?

Bu yıl hepimiz önceden bilinmeyen ve öngörülemeyen gelişmelerin olduğu bir dizi durum yaşadık. Hiçbirimiz pandeminin sonuçlarını ve süresini önceden tahmin etmedik. Ve yine ne zaman tekrar güvenilir planlar yapabileceğimizi bilmediğimiz bir noktadayız. Yine de iyimser olmak için iyi bir neden var. Yazın sonuna doğru ve ikinci dalga bizi vurmadan çok kısa bir süre önce Almanya'nın fuar ve sergi endüstrisine tekrar fuar düzenleme izni verildi. Bunun ışığında, bir sonraki Heimtextil'i Ocak 2021'den Mayıs'a ertelemeye karar verdiğimiz için daha kolay planlama yapabildik. Böylece, Heimtextil, Techtextil ve Texprocess 2021 güvenilir bir organizasyon ortamında birlikte yapmaya karar verdik. Asya'daki gidişata bakmak da bize iyimserlik için zemin sağladı. Ekim ortasında, Messe Frankfurt 150.000'e kadar katılımcıyla fuarlar düzenlemeye başladı. Çin'in virüsü ele alma şekli, Avrupa yaklaşımıyla karşılaştırılamaz olsa da, yine de oradaki durumu cesaret verici görüyoruz. Ayrıca geçtiğimiz aylarda hijyen ve güvenlik konseptimizi çok detaylı bir şekilde hazırladık. Doğal olarak, büyük çoğunluğu sektörün yakın gelecekte bir araya geldiğini görmek isteyen yetkililer ve katılımcılarımızla yakın temas halindeyiz. Bu doğrultuda, 2021 yılında fuarlarımızı güvenli bir şekilde gerçekleştirmek için hızla ilerliyoruz.

Sektör ve ticaret tarafındaki gidişatı nasıl görüyorsunuz ve katılımcıların tepkisi ne oldu?

Almanya’nın ev tekstili üreticilerinin sipariş defterlerini şu anda iyi doldurduğunu biliyoruz. İnsanlar 2020'de fazla seyahat edemediler ve bu nedenle evlerine daha fazla yatırım yaptılar. Heimtex Ticaret Birliği’ne göre, bu yıl yaz aylarında ev tekstilinde düşüş yaşanmadı. Nonwoven üreticileri, yüz maskeleri ve hijyen malzemeleri üretimi ile satışlarında yüzde 5 artış sağladı. Bununla birlikte, genel olarak, uzun yıllar olumlu bir yönde geliştikten sonra teknik tekstil satışları ilk kez düştü. Pek çok şirketin yakın gelecekte müşterileri ve ortaklarıyla ticari bir fuar ve kişisel görüşmeler yaparak işlerini kalkındırmak istediklerini de öğrendik. Ev tekstili sektörünün önde gelen temsilcileri, yaklaşmakta olan Heimtextil'i kriz zamanlarında işletmeleri için belirleyici bir itici güç kaynağı olarak görüyorlar. Birçoğu, fuarın Mayıs ayına ertelenmesine de olumlu tepki verdi ve katılımcılarımızdan gelen tepki de buna paralel oldu. Şu anda yaklaşık 1.600 şirket, bir sonraki Heimtextil Fuarı’na katılmakla ilgilendiklerini söyledi. Techtextil ve Texprocess’de, daha önce ayrılmış olan önceki etkinliklerdeki sergi alanının sırasıyla yüzde 85 ve 65'in üzerinde çok iyi kayıt rakamları görülebilir. Kapsamlı bir hijyen ve güvenlik konseptiyle, Messe Frankfurt'ta ziyaretçilerin ve katılımcıların kendilerini güvende hissetmelerini ve etkinliklerimize iyi bir hisle katılabilmelerini sağlamak için mümkün olan her şeyi yapıyoruz.

Üç fuarın aynı anda düzenlemenin katılımcılara ve ziyaretçilere katkısı nelerdir?

Heimtextil'i Eylül ayında, gelecek yıl Ocak'tan Mayıs'a ertelemeye ve Techtextil ve Texprocess ile eşzamanlı olarak düzenlemeye karar verdik. Bu üç fuarın birlikte düzenlenmesi büyük sinerji yaratacak. Elyaf, iplik, fonksiyonel tekstiller, üretim ve terbiye süreci ile çeşitli uygulamalardaki yenilikler daha kolay takip edilebilecek. Techtextil'in yenilikçi teknik tekstil ve nonwoven üreticilerine olan yakınlığı sayesinde, Heimtextil katılımcıları ve ziyaretçileri yeni bir iş alanından potansiyel ortaklarla tanışma fırsatına sahip olacaklar. Pek çok Heimtextil katılımcısı, Texprocess'te görülebilecek tekstil ve esnek malzemelerin işlenmesine yönelik makineler ve yeni teknolojilerini de inceleyecekler. Yeni fuar üçlümüz, tamamen yeni takımyıldızlarda ilham, uzmanlık ve iş fırsatları sunan bir "tekstil güç merkezi" olacak. Özellikle Techtextil ve Texprocess, ilk kez daha fazla dijital hizmet sunacak.
Haber Merkezi - 2021-01-09


Warning: Undefined array key "HTTP_CLIENT_IP" in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/alt.php on line 63

Warning: gethostbyaddr(): Address is not a valid IPv4 or IPv6 address in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/alt.php on line 63

Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/alt.php on line 66