Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

Aksesuarda LED İnovasyonu

Yüksek teknolojili bir dünyada yaşadığımız halde, özellikle akşamları veya gece görünürlüğü düşük olduğunda araç sürücülerinin yayaları, bisikletlileri, koşucuları veya gece dışarda çalışan işçileri fark etmesi zorlaşıyor. Bu duruma çözüm bulmak için gece görünürlüğü artıran aksesuarlar kumlanmak gerekiyor. Osram’ın gece görünürlüğü ve kişisel güvenliği artırmak için aktif LED teknolojisi kullanarak geliştirdiği akıllı aydınlatma sistemi; kask, çanta gibi iş kıyafetlerinin yanı sıra okul çantaları ve daha birçok kıyafet ve ekipman üzerine yerleştirilebiliyor. Osram bu teknolojinin dünya çapında dağıtımı için endüstriyel iplik alanında dünya lideri Coats ile bir işbirliğine imza attı. Pek çok marka da bu teknolojiyi ürünlerinde kullanmaya başladı. Bu yeni gelişme ledli aksesuarların önümüzdeki süreçte hayatımıza daha fazla yer alacağını gösteriyor.

Toplumun Her Kesimine Fayda Sağlayacak

İşçiler, bisikletçiler, koşucular, yayalar, okula giden çocuklar ve niceleri, dünyanın önde gelen aydınlatma uzmanı Osram’ın aktif tekstil aydınlatma teknolojisi sayesinde gece daha fazla görünür olarak, güvenli bir şekilde dışarı çıkabilecek. Kıyafet ve aksesuarlarda kullanılmak üzere tasarlanan bu yenilikçi LED teknolojisi; iş kıyafetlerine, sporda ve boş zaman aktivitelerinde giyilecek kıyafetlere, koruyucu kask, sırt çantası ve okul çantası gibi açık hava ekipmanlarına daha fazla görünürlük ve akıllı güvenlik özellikleri katmak isteyen markalar için de ideal bir seçenek sunuyor. Birçok renkte ve farkı formlarda olan Osram LED modüllerinin gücü, 8 saate kadar aydınlatma sağlamak için taşınabilir bir şarj aletiyle sağlanıyor. Bu taşınabilir şarj aleti çıkarıldığında, giysi ve aksesuarlar 60°C’de yıkanabiliyor ve 90°C’de kurutulabiliyor.

Coats ile Yeni Bir İşbirliği

Global dağıtım ayağında OSRAM, dünyanın önde gelen endüstriyel iplik üreticisi Coats firmasıyla bir işbirliğine imza attı. Coats, aydınlatma sisteminin tekstil ürünlerine eklenmesini daha kolay hale getirmek için biyeler ve yansıtıcı şeritler geliştiriyor. Tekstil alanındaki uzmanlıklarını OSRAM’ın aydınlatma alanındaki teknik bilgi birikimiyle birleştiren Coats, yeni nesil yüksek görünürlüklü iş ve spor kıyafetleri alanını şekillendiriyor. Kıyafetlerdeki homojen aydınlatma sayesinde insanların görünürlüğü ve böylece güvenliği de artıyor.
Haber Merkezi - 2020-12-10