Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

Aksesuarcılardan Sektör Değerlendirme ToplantısıKonfeksiyon Yan Sanayicileri Derneği (KYSD), 2021 yılında sektördeki gelişmeleri konu alan bir toplantı düzenledi. KYSD üyelerinin geniş katılımıyla gerçekleşen toplantı, 22 Aralık 2021 tarihinde İstanbul Ticaret Odası (İTO)’nun Kandilli’deki Cemile Sultan Tesisleri’nde yapıldı. Sponsorluğunu İTO’nun yaptığı yemekli toplantıda 2021 yılının bir değerlendirmesi yapılarak, sektörün 2022 yılındaki hedefleri ve beklentileri ele alındı.
İTO’dan KYSD’ye Tam Destek
Toplantıda bir konuşma yapan İTO 42.Yan Sanayi Komite Başkanı Gürbüz Turan, İTO olarak sektörün gelişmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini ve KYSD’nin tüm etkinliklerini desteklemeye devam edeceklerini söyledi.
“Yeni yılda sadece işimize odaklanmak istiyoruz”
KYSD Başkanı Murat Özpehlivan da toplantıda yaptığı konuşmada 2021’de ülke ve sektör olarak sadece pandemi ile değil, oynaklığı çok yüksek olan bir döviz kuru ile işlerini yapmaya çalıştıklarını, bunun kolay bir süreç olmadığının vurguladı. Özpehlivan “Yeni yılda daha istikrarlı bir kur ile sadece işimize odaklanmak istiyoruz” dedi. 2022’de uygulanacak olan asgari ücretin dolar bazından öncekinden daha ucuz olduğunu ifade eden Özpehlivan, bunun imalatçılar için maliyetleri aşağı çeken bir unsur olduğunu da sözlerine ekledi. Sektörün en önemli ihtiyacının kalifiyeli eleman olduğunu da söyleyen Özpehlivan, bu nedenle eğitimin büyük önem taşıdığını genç ve kalifiyeli istihdamın sektörün önünü açacak en önemli unsurlardan biri olduğunun da altını çizdi.
Konuşmasında KYSD’nin yaptığı çalışmalar hakkında da bilgi veren Başkan Murat Özpehlivan, bu yıl hem sanal, hem de fiziki olarak gerçekleştirdikleri Trend İnovasyon Etkinliği’nin oldukça başarılı geçtiğini dile getirdi. 2022’de Trend İnovasyon Etkinliği’ni daha iyi bir noktaya taşımak istediklerini söyleyen Özpehlivan, “2022 Yılı’nda Trend İnovasyan Etkinliği’mizi daha iyi bir noktaya taşımak için çalışmalara başladık. Yakında bununla ilgili lansmanı üyelerimiz ve sektörümüzle paylaşacağız” şeklinde konuşmasını tamamladı. 

Haber Merkezi - 2021-12-24