Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

Akın Metal Yatırımlarını SürdürüyorMetal aksesuar alanında imalatıyla sektörde tercih edilen firmalardan biri olan Akın Metal, İstanbul Güngören’deki tesisinde faaliyetlerini sürdürüyor. Zamak, pirinç ve sac düğme ile aksesuarlarda müşteriye özel üretim yapan şirket, imalatına kauçuk aksesuarları da ekleyerek yeni bir yatırıma imza attı.
Önümüzdeki süreçte bir mağaza açmayı hedeflediklerini belirten firma sahibi Akın Güler, faaliyetleri hakkında şunları söyledi: “Akın Metal, Galip Güler tarafından 2002 yılında Bayrampaşa’da kuruldu. 2006 yılında Güngören’e taşınarak hizmet kalitesini artıran firmamızı şu anda ağabeyim Ahmet Güler ile birlikte yönetiyoruz. Müşteri portföyümüzde ağırlıklı olarak denim giyim, kadın giyim üst grup ve aksesuar toptancılarına yer veriyoruz. Çanta ve mobilya üreticileri ile de çalışıyoruz. İstanbul dışında Adana ve Gaziantep’teki üreticilerle de çalışıyoruz. Rusya’ya ihracat, Çin’den ise ithalat yapıyoruz.”


Çalışmalarında katma değerli bir imalat politikası izlediklerini ifade eden Akın Güler, ürün çeşitleri hakkında ise şu bilgileri verdi: “Biz Akın Metal olarak metal aksesuar alanında profesyonel üretim yapıyoruz. Zamak ve pirinçten ürettiğimiz düğme, rivet, kapsül, çıtçıt ve her çeşit aksesuarda farkını ortaya koyan şirketimiz, özenli işçiliğiyle beğeni topluyor. Sac aksesuar imalatıyla da sektöre katkıda bulunan Akın Metal, kauçuk etiket, elcik ve promosyon ürün imalatıyla da sektörden büyük talep görüyor.”
İşlerini geliştirmek için yatırımlarını sürdüreceklerine dikkat çeken Güler, ileriye yönelik hedeflerini şöyle özetledi: “İşimizi en iyi şekilde yapmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Öncelikle Merter’de bir mağaza açmak bizim için önem taşıyor. Tesisimizi daha büyük bir yere taşımak da planlarımız arasında yer alıyor. Şu anda iç piyasada iyi bir konuma sahibiz. Öte yandan ihracatımızı da artırmayı planlıyoruz. Fuar katılımı ve tanıtım çalışmalarıyla sektörde daha tanınır hale gelmek de hedeflerimiz arasında yer alıyor.”
Haber Merkezi - 2023-02-14