Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

2021,22 Sonbahar Kış Denim Giyim Trendleri

Toplum üzerinde her zaman kitlesel bir etkiye sahip olan denim giyim, her sezon değişen modasıyla insanlarda yendi tercihler oluşturuyor. Özellikle metal aksesuar ve deri etiket üreticileri için de önemli bir üretim alanı olan denim giyim, 2021-2022 Kışı’nda da farklı seçenekleriyle tüketicisiyle buluşuyor. Salgının etkisini gösterdiği trendin öyküsüne gelecek olursak, Denim giyim Sonbahar - Kış 21/22 trendi, korkumuzla yüzleşmekle ilgili olacak. Dünyayı saran çevre kaygısı ile doğal tonlar ve tasarımlar arayacağız. Yeni teknolojileri eski tasarım zanaatı ile karıştırmak için cesaretli adımlar atacağız. Tüketiciler yavaş yavaş kısıtlamalara uyum sağlayacak. Minimalist bir zihniyet benimsemek ön plana çıkacak. Dünyaca ünlü trend şirketi Bsamply tarafından sunulan yeni trend, Yama (Patchwork), Gerçek Mavinin Doygun Siyah ile Dönüşü (Return of True Blue with Saturated Darks) ve Işıl Işıl (Shine Shine) olmak üzere üç temadan oluşuyor.


Yama:

Çevresel baskıyı azaltma ruhuyla birlikte hareket eden denim patchwork en önemli trendlerden biri olacak. Vintage ürünlerin son birkaç yıldır yeniden işaret eden tema, vintage’ın tüketiciler arasında popülerliği artmaya devam edeceği mesajını veriyor. Dikiş sanatı, farklı tasarımların yamalarına, yumuşak uyumlu renklere ve desenli denimlere odaklanıyor. Dönüştürülmüş denimlerden tasarlanan koleksiyonlar, kusurlu ama yeni mükemmellik olacak.Gerçek Mavinin Doygun Siyah ile Dönüşü:

Sonbahar / Kış 21/22 sezonu için mürekkep mavileri denimleri renklendirecek ve günlük giyim ile sokak modasına daha temiz bir estetik kazandıracak. Mürekkep mavilerini, ağartılmamış veya ceviz kabuğu gibi daha açık renklerin kontrast dikişiyle ayrıştırmak, göze çarpan bir tasarım detayı oluşturuyor. Temada ön plana çıkacak maviler Atlantik Mavisi (Pantone 18-4034 TCX), Vintage Mavi (Pantone 18-3918 TCX) ve Fransız Donanması (Pantone 19-4019 TCX).

Işıl Işıl:

Güneşe karışan suyun parlak doğal yansıması, bio-ışıltılı tekstillerin kullanımına ilham katıyor. Jean üzerindeki sürdürülebilir metaller, özgün ve yaratıcı bir tasarım oluşturuyor. Jean'i metalik kumaşlarla birleştirmek, hibrit vintage denimi ortaya çıkarıyor. Bu kombinasyon retro tarzı lüks bir anlayışı ve fütüristik koruyucu gündelik kıyafetleri karşımıza çıkarıyor.
Haber Merkezi - 2023-02-14