Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

2020 21 Sonbalar Kış Nakış Trendleri


Nakış trendleri alanında dünyanın önde gelen moda ofislerinden biri olan Reiner Knochel, 2020/21 Sonbahar Kış Nakış ve İşleme Trendleri’ni derledi. Gunould iplikleriyle oluşturulan yeni trendleri şöyle anlattı: Çevremizdeki gelişmeler ve süslemeler tekstil ürünleri üzerinde de etkili bu süslemeler yeni sezon tasarımlarında da kendini gösteriyor.

Zıtlık:

Siyaset ve toplumdaki köklü değişimler tekstil ve hazır giyim sektörünü de etkiliyor. İçinde bulunduğumuz modern çağda sürekli gelişen akıllı teknolojilerdeki gelişmelere şaşırıyoruz. Akıllı teknolojilerde sayısallaştırma anahtar kelimelerden biridir. Günümüzdü ileri teknoloji ürünleri ve malzemeleri her kesim için uygun fiyatlarıyla cinsiyet ve kuşakları ne olursa olsun tüm insanları etkiliyor. Öte yandan tüketici satış rakamları konusunda artık daha bilgili ve yeniden değerleme yapabiliyor. Bu teknolojik gelişmeler ve ürünlerle birlikte, doğal malzemeler hayatımıza geri dönüyor. Firmaların bu alandaki sürdürülebilir ürünleri her geçen gün daha da önem kazanıyor. Bir yanda teknolojik ürünler, bir yanda doğal malzemelere geri dönüşteki zıtlık, 2020/21 Sonbahar Kış Nakış ve İşleme Trendleri’ne yansıyor. Yeni sezonun trendinde bir tarafta parlak ve yoğun renkler, diğer tarafta doğal ve toprak tonları yer alıyor. Aynı zıtlık yeni sezonun kumaşlarında da kendini gösteriyor. Şeffaf kaplamalı ve parlak malzemeler, doğal elyaf ve ipliklerden yapılmış mat kumaşlar yeni trendde öne çıkıyor. Bu zıtlığın nakış desenini pamuklu bir kumaşın ince renk tonlarında ve şeffaf bir folyodaki parlak renklerinde görebilirsiniz.

Şeffaflık:

Yeni sezonun nakış ve işlemede öne çıkan unsurlarından bir de şeffaflık. Trendde şeffaflık güçlü bir unsur olarak yer alıyor. Berrak malzemelerin yanı sıra, aşağıdaki fotoğraflarda görüldüğü gibi, sütlü ve yarı saydam folyolar yeni sezonda önemli hale geliyor. Grimsi bir gül tonunun sütlü bir folyoya işlenmesinden ya da yarı şeffaf bir folyo üzerinde şık çok renkli iplerle oluşturulan işlemelerden bambaşka bir ahenk ortaya çıkarıyor.Klasik İşlemeler:

Efekt iplikler kullanılarak işlenmiş nakışlar, her türlü düz kumaşı eşsiz ve özel yapabiliyor. Bu işlemede diğer bir avantaj ise kalıp tam olarak ihtiyaç duyulan; yaka, gömlek cebi yada manşet özel yerlere kolaylıkla yerleşebiliyor.
Kişiselleştirme ve El işi işlemeler:

Birçok moda markası koleksiyonlarında kişiselleştirme eğilimini takip ediyor ve ürünlerinde kişisel işlemelere yer vermeye çalışıyor. Bunu yapmak için yüksek kaliteli lüks el nakışları mükemmel çözüm olabilir. Örneğin Hindistan’ın Rumi Embroideries şirketi Gunold’un endüstriyel nakış iplerini kullanarak çok güzel el yapımı tasarımlar sunuyor.Efekt Dikişli İşlemeler:

Tasarımcılar bir kumaş ve giysi üzerinde hacim ve kabartma efektleri ararken, efekt dikişlerinin kullanımı çok faydalı olabilir. Efekt dikişlerini yaparken, standart bir dikiş ipliği yerine efekt ipliği kullanılmasıyla mükemmel bir görünüm elde etmek mümkündür.
Üç Boyutlu Efektler:

İşlemede yeni optik ve dokunsal deneyimler elde etmek için üç boyutlu efektlerle oynanmaya devam ediliyor. Üç boyutlu efektlerde iplik döngüleri ve çentikler hala önemini koruyor.

Yansıtıcı Elemanlar:

Yansıtıcı elemanlar yılın karanlık dönemlerinde daha güçlü olarak karşımıza çıkıyor. Standart yansıtıcı logosunun yanı sıra, işlevi ve çağdaş tasarımı birleştirmenin pek çok yaratıcı yolu var. Gunold’un neon tonlardaki Poly ipliği Regine IQ Trim tarafından yansıtıcı transfer noktaları kullanılarak kumaşa sabitlendi ve ortaya böyle muhteşem bir desen çıktı.
Haber Merkezi - 2020-11-29