Warning: Undefined array key "cikis" in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/ust.php on line 42

Warning: Undefined array key "firmacikis" in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/ust.php on line 121
Çukurova Giyim Fuarı’ndan İhracata Katkı

Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

Çukurova Giyim Fuarı’ndan İhracata Katkı

Tekstilin önemli kentlerinden biri olan Adana, uzun yıllar sonra ilk kez bir sektörümüz ile ilgili bir fuara ev sahipliği yaptı. Aksesuar Dünyası Dergisi olarak katılımcısı olduğumuz Çukurova Tekstil ve Hazır Giyim Fuarı, 5-8 Şubat 2020 tarihleri arasında gerçekleşti. Bölgede ilk kez gerçekleştirilen Tekstil ve Hazır Giyim Fuarı hem yurt içinden hem de yurt dışından büyük ilgi gördü. Türkiye’nin her noktasından sektör ilgililerini ağırlayan fuar, 34 ülkeden 250 kişilik ticari alım heyetini de sektörün dev üreticileri ile buluşturdu. Kadın giyimden erkek giyime, çocuk giyimden kumaşa kadar her çeşitten ürüne tek seferde ulaşma imkânına sahip olan sektör profesyonelleri, Fuar’da önemli iş bağlantıları gerçekleştirdi. 4 gün süren Fuar’da 5 milyon dolarlık ihracata imza atılırken 15-20 milyon dolarlık bağlantı yapıldı. Tekstil sektörüne büyük katkı sağlayan Fuar, katılımcısının ve ziyaretçisinin yüzünü güldürdü. Tempo Etiket, Adana Etiket, Sportmen Düğme ve EVA Aksesuar, fuarda sektörü temsil ettiler.

Yurtdışından Büyük İlgi

TÜYAP Adana Çukurova Tekstil ve Hazır Giyim Fuarı büyük ilgi gördü. Bölgenin lokomotif sektörlerinden biri olan Tekstil ve Hazır Giyim Sektörü, gerçekleşen Fuar ile bu iddiasını bir kez daha ispatladı. 
5 günde 10 bin 456 sektör profesyonelini ağırlayan Fuara, Türkiye’nin her yerinden ziyaretçi gelirken önemli markaların satın almacıları da katıldı. Fuarın ilk yıla göre oldukça etkili ve nitelikli olduğunu belirten sektör temsilcileri, yurt dışındaki fuarlarda bile bu niteliği bulamadıklarının altını çizdi. Fuarı, Amerikan Samoa, İngiltere, Amerika, İtalya, Almanya, Fransa, İspanya, Yunanistan, Gürcistan, Azerbaycan, Hollanda, Hırvatistan, Kosova, Polonya, Irak, Filistin, Ürdün, Mısır, Libya, Sudan, Fas, İsrail, Tunus, Lübnan, Cezayir, Avusturya, Brezilya, KKTC, Moldova, Umman, Slovenya, Yemen, Suriye ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden 250 kişilik ticari alım heyeti ziyaret etti. Fuar’da katılımcılar 5 milyon dolarlık iş hacmine ulaştı. 15-20 milyon dolarlık da bağlantı yapılan Fuar’da, sektöre ekonomik katkı sağlandı.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar
ile Adana Valisi Mahmut Demirtaş ve protokol heyeti
fuardaki standımızı ziyaret ederek dergimizi incelediler.
Haber Merkezi - 2020-12-08


Warning: Undefined array key "HTTP_CLIENT_IP" in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/alt.php on line 63

Warning: gethostbyaddr(): Address is not a valid IPv4 or IPv6 address in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/alt.php on line 63

Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/alt.php on line 66