Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

Çağ Tek’te Dijital Dönem

Metal aksesuar alanında sektörün köklü firmalarından biri olan Çağ-Tek Zamak, son dönemde yaptığı dijital tanıtım ve satış yatırımlarıyla salgın döneminde yeni bir yön çizdi. Zamak düğme ve aksesuarda katma değerli imalatıyla tanınan firma, katıldığı KYSD Trend İnovasyon Sanal Fuarı ve websitesi üzerinden yaptığı aksesuar satışlarıyla küresel markalar için tercih olmayı sürdürüyor.
Dünyanın birçok ülkesine yaptıkları ihracatı yeni vizyonlarıyla birlikte artırmak amacında olduklarını belirten Çağ-Tek Zamak’ın Kurucusu Muharrem Özçelik, faaliyetleri hakkında şunları söyledi: “Çağ-Tek olarak 1995 yılından bu yana sektöre hizmet veriyoruz. Geçen 25 yıl içinde sektörün gelişmesine katkıda bulunmakla birlikte birçok krize de tanık olduk. Ancak 2020 yılının başında patlak veren Koronavirüs salgını, dünyada bugüne kadar görülmemiş bir kriz ortamına girdi. Tüm dünya ekonomisi sarsıntı geçirdi. Tüm ticari işletmeler bundan etkilendi. Biz Çağ-Tek olarak bu dönemde özel çözümler geliştirdik.  Websitesi, online katalog, görüntülü görüşme ve sosyal medya gibi dijital enstrümanları kullanarak işimizi sürdürme çabasında olduk. Kasım Ayı’nda katıldığımız ve sektör adına bir ilk olan KYSD  Trend İnovasyon Sanal Fuarı da ihracatımıza katkı sağladı.”

Kriz Döneminde Ar-Ge ve Tasarıma Ağırlık Verdik           

Üretime yönelik yatırımlarını sürdüreceklerini kaydeden Muharrem Özçelik, konuşmasını şöyle tamamladı: “Kriz ortamları aslında birer fırsattır. Biz bu dönemde dijital çalışmalarımızla birlikte Ar-Ge ve aksesuar tasarımını da ağırlık verdik. Zamaktan üretimiz düğme, toka, elcik ve aksesuarlarımızı daha da katma değerli hale getirdik. Şu anda AB, Balkan ve Kuzey Afrika ülkelerinde birçok müşterimiz bulunuyor ve biz de bu yeni aksesuar koleksiyonlarımızı onlara sunuyoruz. Yeni tasarım çalışmalarımız beğeni toplamakla birlikte satışlarımızı da artırıyor. Zamak aksesuar dışında pirinç, polyester ve metalize düğmelerin yanı sıra, fermuar ve dar dokuma ürünleri tedarik etmeyi de sürdürüyoruz.  Kısacası, değişen ve gelişen dünyaya konfeksiyon yan sanayi sektörünün bir kolu olarak katkılarımızı sürdürmeyi hedefliyoruz.” 


Haber Merkezi - 2020-12-21